BAYRAMI BAYRAM YAPAN GELENEKSEL BULUŞMAMIZ GERÇEKLEŞTİ

ADIMLAR Fikir – Kültür – Siyaset Platformu’nun Geleneksel Bayramlaşma Toplantısı, Kurban Bayramı’nın 4. Günü Adımlar’ın Çağlayan’daki merkezinde gerçekleştirildi.

Çağlayan’daki Bayramlaşmamıza eş zamanlı olarak, Güldenizde Elifler Grubu mensubu hanım gönüldaşlarımız da bayramlaşmalarını Eyüpsultan’da gerçekleştirdiler. Öncelikle Ebû Eyyûb el-Ensarî Hazretleri, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu ile Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i de ziyaret ederek bayramlaşan gönüldaşlarımız, ardından toplantılarını gerçekleştirdiler.

Çağlayan’da gerçekleşen toplantımız ise gün boyunca çok sayıda gönüldaşımızın katılımıyla gerçekleşti. Toplantımıza Maraş, Sakarya ve Hollanda’dan iştirak eden gönüldaşlarımız da oldu. İstanbul’a gelemeyen Maraş, Kars, Bursa, Almanya ve Fransa’daki gönüldaşlarımızla canlı bağlantı yoluyla bayramlaşıldı.

Genel Başkanımız sayın Ali Osman ZOR’un ikramlıkların takdiminden önce, yaşanan son gelişmeleri topluca değerlendirme talebi üzerine başlayan sohbetin asıl gündemi, sonuçları itibariyle Türkiye ve Dünya gündeminin bizce en önemli gelişmesi olarak Rusya’nın ABD-İngiltere-NATO-AB karşısında yürüttüğü mücadeleydi.

Öncelikle katılımcılara söz veren Genel Başkanımız, katılımcılardan yaklaşık 5 ayı bulan Rusya-NATO mücadelesi hakkında son durumu değerlendirmelerini istedi. Adnan Demir, Şükrü Keskin, Ahmet Baş, Hüseyin Turan, Eyüp Kazan, Yusuf Aydın, Selami Uslu, Şakir Bilmez ve Aydın Alkan konu hakkında değerlendirmelerini sundular.

Gönüldaşlarımızın değerlendirmelerinin tamamına katıldığını ifâde eden Ali Osman Zor, Rusya’nın Ukrayna operasyonunun mevcut şartlarda ne ifâde ettiğini tablolaştıran bir konuşma yaptı. İlgili bölümlerininin görüntülü kaydını sitemizde yayınlayacağımız konuşmasında sayın Ali Osman Zor şu hükmü açıkça ifâde etti:

– “Neo-Liberal, Neo-Nazi Kırması Anglosakson Hegemonyası Kaybetti! Rusya Kazandı!.. Biz kazandık!”

Genel Başkanımızın kısa süren toparlayıcı konuşmasının ardından ikramlıklar dağıtıldı. Bayramdan önceki hafta defnettiğimiz Ayşe Aydın teyzemizin hayrına hazırlanan ikramlıklar yanında, misafirlerimizle Kurbanlıklar ikram edildi ve paylaşıldı.

ADIMLAR Dergisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: