KAHYA RUHLU SOL

Ayhan SÖNMEZ

“Enjoy, I’m vaccinated” rezaletini bile sindiren, geçmişindeki devrimci özelliklere sahip çıkmayan sol, efendisine karşı tam bir kâhya gibi davrandı!..

Aşıyla övündü, aşı olmayana sövdü. İftiralar attı, adam öldürmeye tam teşebbüs diye…

Kâhya ruhlu adamdan adam olmaz.

Meseleyi, varlık yokluk minvalinde bir mesele, millî hakimiyete müteallik bir mesele, insana saldırı diye gördük ve anlayacak çok az adam çıktı.

Dünya ve herkes aşı oluyor, tedbirlere uyuyorsa, itiraz etmeden aynısı olmalıydı bunlara göre. Bu kadar basit.

Tatlı canından başka derdi olmayan adamların tesis ettiği rıza neticesinde “Ezici Sermaye”nin delik deşik ettiği bir hâldeyiz!..

Sol, her türlü izlenme ve gözetlenmeye rıza üretti. Hayat Eve Sığar kodu diye bir garabete rıza ürettiler. “Her yer direniş” ten “her yer gözetim”e vardırdılar devrimciliği… Wuhan gribinde de tıpış tıpış hizalandılar sevmedikleri Soylu’ nun tedbir talimatlarına, söylene söylene ve daha istekli ve keyifle.

Netfliks, kapanma romantizmi, etkileşim bağımlısı paylaşımlar…

Kâhya ruhlu olduğu için aşı cengaveri oldu.

Emperyalizm böyledir, hemen dönüştürüverir. Sol ve emperyalizmin aynı kültür köklerinden geliyor oluşu, o köklerin korunması noktasında onları birliğe sevketti.

Karşı olmak, karşı olunanın seviyesinde değilse, bir yerde aynîleşme kaçınılmaz, kahyalık burada başlar. Sol, emperyalizme siyaseten karşı çıkarken, onunla aynı kültür köklerinden geliyor olmasından dolayı, o kökleri savunma noktasında ortaklaşıyor, emperyalizmin kahyalığına soyunuyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: