AHLÂK YARALARIMIZIN MACERASI: PORNO DERGİ POŞETLEMEKTEN BUGÜNLERE…

Ayhan SÖNMEZ

Enternasyonel gavatlık ve pezevenklik sektöründe isim yapmış, Tr’de de rağbet gören OnlyFans; merkezi Londra’da bulunan bir cinsel içerik abonelik iş modeli hizmetidir. Cinsel İçerik üreticileri, kendilerine üye olan kullanıcılardan para kazanabilir. Hizmet, seks işçileri (!) arasında popülerdir ve genellikle onlar ile ilişkilendirilir.

“Girlfriend experience”, “sugar daddy” gibi iğrenç adlandırmalarla, Ampulizmin pisliklere çanak tutucu dönemine uygun, “seks işçisi” gibi solcu-liberal görünümlü örtmecelerle orospuluğun şirinleştirilmesiyle “orospu” kelimesini küfür olarak kullanmanın ayıplaştırılması eşzamanlı gidiyor.

Çok acaip değil mi bu? Bunları yazmak için üzerinde düşününce, bu konseptin sugar daddy’den bile daha iğrenç olduğu noktasına geldim.

Tüm bunların mümkün oluşu, hedonizm kültürü ile özgür cinselliğin kutsanması, öte yandan aile ve evlilik müessesesinin Akp marifetiyle tahribatı sonucu. Yaşadığımız ekonomik kriz, zaten patlamaya hazır bombanın tetiklenmesi. Tüm bunları konuşmak yerine kafayı kuma gömmeyi tercih etmek, bu vaziyetin sorumlusunu işaretlememek daha da iğrenç.

Sahada olan biteni yok sayarak, “göstermeyin bunları, saklayın, gösterecekseniz sadece fakir fahişeler gösterin” diye… Hayır, fahişelik zenginleşince meşru olmuyor! Mesele fuhuş sektöründe ne kadar para kazanılabildiği. Mesele, insanların kahir ekseriyetinin, mesela onlyfansta teşhirci kadının bir saatte kazandığı para için 10 saat it gibi çalışmak zorunda olması. Mesele Beren Saat ve onun gibi yüzlerce selebritinin de 1 saatte bu teşhirci kadının 100 katını kazanabilmesi. Mesele bu kadını ayıplarken, ona gösterilen tepkinin binde birinin bile onun 100, belki bin katı kazanabilen insanlara gösterilmemesi. Niye Bergüzar ve Beren sadece aşkla (!) sevişip aşkla (!) çocuk doğuruyor diye mi?

İtiraf edin, fahişenin bile zenginini seviyorsunuz. Devletin en tepe yerinde Tr’nin en meşhur homoseksüeli ağırlanabiliyorsa, yansıması olarak, Anadolu İrfanı (!) bunu gerektirir!..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: