KÂFİRLER VE BATICILAR, MÜSLÜMANLARI, AKP’NİN SATTIĞI SİLÂHLARLA ÖLDÜRÜYOR

Somali’de Mogadişu yönetimi güçlerinin Türk yapımı Bayraktar TB2 silâhlı insansız hava araçlarını Eş Şebab’a karşı kullandığı bildirildi.

AKP’nin Batı yanlısı Somali rejimine sattığı TB2’lerle, Batıcı rejim müslümanları katlediyor.

Son olarak Batıcı Mogadişu yönetimi güçlerinin, ülkede bağımsızlık mücadelesi veren Eş Şebab’a karşı Türk yapımı Bayraktar TB2 silâhlı insansız hava araçlarını kullandığı bildirildi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, Somali’nin Orta Şabel bölgesinde devam eden çatışmalarda Eş Şebab’a karşı TB2’ler kullanıldı.

TB2’lerin Türk güçleri tarafından mı yoksa Mogadişu yönetimi güçlerince mi kullanıldığına dair ayrıntılı bir bilgiye yer verilmedi.

Kısa bir süre önce Somali kaynaklarının aktardığı haberlerde Bayraktar TB2’lerin Eş Şebab’a karşı istihbarat toplamak amacıyla kullanılmaya başlandığı ifade edilmişti.

ABD, Türkiye ve Katar dahil olmak üzere birçok Batılı ülke tarafından desteklenen Mogadişu yönetimine bağlı askerî güçler, ülkenin geniş bir bölümünü kontrol altına tutan Eş Şebab’a karşı uzun yıllardır mücadele ediyor.

AKP daha önce de Moro’da kâfir Filipinler yönetimine karşı bağımsızlık mücadelesi veren müslümanlar üzerinde kullanılacağını bildiği hâlde kâfir Filipinler yönetimine ATAK helikopteri satmış ve bu satışı da “helikopter ihraç eder hâle geldik” diye övünç sebebi saymıştı.

Kaynak: Mepa News

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d