ŞERİAT KAVGASI DİN KİSVELİ SAPIKLAR İÇİN DEĞİL

Selim GÜRSELGİL

Diyanet Cuma hutbesinde evlilik yaşını 18 olarak belirledi. Sol kesim için bu da çok düşüktür. Onlara göre evlilik yaşı, en az 30-35 olmalıdır. Ama cinsellik yaşı, 13-15 olabilir. Eşcinsellik sözkonusu olduğunda, 3’e, 5’e kadar ineni var. “Eşcinsel çocuklar yaratmak” kavgası, hâlen bazı büyük sol partilerin çatısı altında sürmektedir.

Ama bizim ölçümüz sol kesim değil. Onların bir kısmının kötü niyetli olduklarını, asıl maksatlarının evlilik ve aileyi ortadan kaldırmak olduğunu biliyoruz. Fakat ülkemizdeki evlilik ve cinsellik sorunu, çok daha derin boyutlarda devam ediyor. Daha geçen pazar, kızın 15 yaşında olduğu bir düğün töreni kolluk kuvvetleri tarafından basıldı ve engellendi. 18 yaşından küçük evlilikler yaptığı için tutuklanıp hapis yatan binlerce kişi var. Hem de öyle böyle değil. Aileler dağıtılıp perişan ediliyor. Ne büyük acılar yaşandı.

Yetkililer bu konuda en azından, bizde “rüşt yaşı”, Batı’da “rıza yaşı” denilen sınırı dikkate alır bir düzenleme de yapmıyor. Rüşt yaşı demek, bir insanın kendi hayatı ve cinsiyeti hakkında rızasının geçerli kabul edileceği yaş demektir. Bu sınır, Avrupa ülkelerinde 14-16 aralığındadır. Türkiye’de ise halen Nazi töresinden kalma 18 yaş geçerlidir. Rüşte eren kimsenin, herhangi bir baskı ve zorlama altında kalmadan kendi hayatı hakkında alacağı kararlar, kanunca suç kabul edilmemelidir.

Ama fetvacı dayıları ve softa vaizleri dizginlemek şarttır. Çocuk istismarı ve ona yardımcı olmak suçlamasıyla İsmailağa’dan iki kişi tutuklandı. Ama bu konuda vaaz verenlere, dindarları teşvik eden konuşmalar yapanlara el sürülmüyor. Eğer bu kanunen suçsa, Müslümanları suç işlemeye teşvik eden kimseler niye hesaba çekilmiyor?

Biz onlara şöyle diyoruz: Eğer sizin maksadınız din ise, neden 10 yaşında el değmemiş kızlar almak isteyip, 40 yaşında iki kere evlenip boşanmış kadınlar almak için yana yakıla vaaz vermediğinizi bize izah edin. O sünnetse bu sünnet değil mi? Sadece ilkini yapınca mı dindar olunuyor, ikincisini yapan dinden mi çıkıyor?

Ama sizin amacınız farklı. Siz gizli sapıklarsınız. Siz sapıklığınızı din kisvesi altında icra etmeye çalışan ve tüm maksadı nefsini yellemek olan, dinin sırtından atılması gereken kamburlarsınız.

Nitekim fırsatını bulunca, biraz saf bir aileye denk gelince hemen sapıklığınızı fiiliyata geçirmeye çalışıyorsunuz. İslâm’ın size nefsinizi yelleyeceğiniz küçük kızlar sağlamak borcu yoktur. Bilâkis, sizi bu yönelişinizden dolayı şeyinizden meydan yerinde sallandırmak, dine hürmet görevidir.

Kısacası sapla samanı birbirinden ayırmak lâzımdır. Şeriat kavgası, kimsenin cinsel fantezileri için değildir. Bunu isterseniz, Batıda “lolita” edebiyatı altında her aradığınızı bulabilirsiniz. Ama yanlışlıkla şeriata çatarsanız, akıbetiniz yamandır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: