İMÂNSIZ İSLÂMCI REJİM LGBT’YE DOKUNMUYOR

LGBT’NİN 19. YÜRÜYÜŞÜ’NDE GÖZALTINA ALINARAK HAKLARINDA DAVA AÇILAN 19 KİŞİ BERAAT ETTİ

GÖSTERMELİK YARGILAMA BERAATLE BİTTİ

26 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da düzenlenen LGBT’lilerin övünerek Onur Yürüyüşü dedikleri gösteriye katılmak için gittikleri Beyoğlu’ndaki Mis Sokak’ta polis müdahalesiyle gözaltına alınan ve haklarında ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ suçlamasıyla 6’şar aydan 3’er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 19 kişinin yargılandığı davada bugün karar çıktı.

Dikkat edilirse açılan dava toplantı ve gösteri yürüyüşü kanununa muhalefet, ibnelik suç değil…

İmâmsız İslâmcılık rejimi, bir taraftan LGBT’yi devletin en üst kademsinde resmi kabullere davet ederken diğer taraftan siyasî olarak kendiisne muhalif olan kısmına karşı da, güya LGBT’ye karşı izlenimim vermek için böyle laf ola tedbirler almış oluyor.

Davaya dönecek olursak…

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya bazı sanıklar ile avukatları katılmış… Daha önce mahkemeye sunduğu mütalaasında tüm sanıkların cezalandırılmasını talep eden duruşma savcısı, mütalaasını tekrar ettiğini kaydetmiş. Evet, savcı LGBT’ye ibnelikten değil, gösteri kanununa muhalefetten ceza istiyor, yoksa ibnelik serbest…

‘4 dava açıldı, 3’ünde beraat kararı verildi’

Avukat Rojda Yıldırım, “O saat aralığında 4 farklı dava açıldı. Bu davalarda beraat kararları verildi. 3’ü kesinleşti. Savcının mütalaası ile beraat kararı verilmiştir. Bu emsal kararı göz önünde bulundurarak, beraat kararı verilmesini talep ediyoruz” demiş…

Tüm sanıklar beraat etti

Hakim, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” suçundan sanıklar üzerine yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle tüm sanıkların bu suçtan beraatlarına karar verdi. Mahkeme, “Görevi yaptırmamak için direnme” suçunun da bir sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle de ayrıca beraat kararı verdi.

Kaynak: Sol

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: