BATI’DA NE OLUYOR: ALMANYA’DA BİR KİLİSEYE SİLAHLI EYLEM

Dün akşam Almanya saati 21 sularında Hamburg’un sakin bir kasabası olan Alsterdorf’da Yehova Şahitleri’nin kilise olarak kullandıkları bir binaya silâhlı eylem gerçekleşti.

Alman medyasının bildirdiğine göre bölgeden tesadüfen geçen bir özel birlik, eylemin gerçekleşmesinin hemen ardından olay mahalline intikâl ederek vaziyete hâkim olmaya çalışmış.

9 Mart Cuma akşamı Yehova Şahitleri adlı cemaatin neden kalabalık bir şekilde toplandığına ve eylem motifine dair bir belirsizlik hâlâ devam ediyor.

İlk belirlemelere göre 7 yetişkin insanın öldüğü, bunların arasında eylemi gerçekleştirdikten sonra silâhla kafasına sıkıp intihar ettiği varsayılan ve cemaate üye olduğu açıklansa da kimliği açıklanmayan şahsın da bulunduğu bildiriliyor. Bir çok yaralının olduğu eylemde ayrıca ağır yara alan hamile bir kadının bebeğini kaybettiği ortaya çıktı.

Görülen o ki Hamburg kilise eylemi bir bakıma Batı’da gerçekleşmesi beklenen büyük iç hesaplaşmanın bir habercisi niteliğinde.

Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre son yıllarda Almanya’daki Yehova Şahitleri cemaatine mensup olupta intihar eden insanlarda büyük bir artış görüldüğünü bildirebiliriz. Buna çocuklar ve gençlerde dahil.

ADIMLAR Almanya

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: