BAŞKAN PUTİN: SAVAŞI ONLAR BAŞLATTI, BİZ SONLANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir savaş başlatmadıklarını, aksine, Ruslara karşı senelerdir sürdürülen savaşı Ukrayna’da gerçekleştirdikleri özel askeri operasyon ile sonlandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, devlet ödüllerinin verildiği bir törendeki konuşması sırasında, “Bize sıklıkla Rusya’nın savaş başlattığını söylüyorlar. Hayır. Rusya’nın yaptığı, (Ukrayna’da gerçekleştirdiği) özel askeri operasyon yardımıyla, bize karşı, halkımıza karşı sürdürülen savaşa son vermeye çalışmak” dedi.

Putin, Ukrayna hükümetinin senelerdir askeri operasyonlar ve ambargolarla baskıladığı Donbass bölgesinin halkına atıfla, “Bahsettiğim halkın bir kısmı, tarihi adaletsizlikten dolayı Rusya devletinin sınırları dışında kalmıştır. Fakat bu, onları bizim halkımız olmaktan çıkaran bir şey değil” vurgusunu yaptı.

Rusya Devlet Başkanı, “Rusya bu insanları korumak için her şeyi yapıyor ve tabii ki gelecekte de bunun için gereken her şeyi yapacak” diye ekledi.

Bunun yanında, ülkesinin ‘zor zamanlardan geçtiğini’ kaydeden Putin, “Buna karşın çok özel bir dayanışma içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: