İMÂNSIZ İSLÂMCILIK REJİMİ MÜSLÜMAN KATİLLERİNİ EĞİTMEYE VE DONATMAYA DEVAM EDİYOR

Somali’nin işbirlikçi yönetimi, başta Amerika olmak üzere Haçlı Batı ve AKP iktidarı gibi Haçlı Batı işbirlikçilerinden aldığı yardımlarla ayakta durabiliyor.

Military Africa’nın haberine göre, Mogadişu yönetimine, Eş Şebab’a karşı savaşına destek amacıyla Somali’nin işbirlikçi yönetimine Temmuz ayında 2 adet Bell 412 tipi helikopter teslim edildi.

Haberde, Mogadişu yönetimine 3 adet Bell 412 tipi helikopterin daha teslim alacağı belirtildi. Böylece toplam 5 adet helikoter Mogadişu yönetimine verilmiş olacak.

Mogadişu yönetiminin Bell 412 helikopterlerini kırsal bölgelerde asker konuşlandırma, tahliye etme ve tedarik süreçlerinde kullanacağı düşünülüyor.

Hangi ülkenin söz konusu helikopterleri Mogadişu yönetimine teslim ettiği ve yönetimin helikopterler için ödeme yapıp yapmadığı bilinmiyor.

Öte yandan, Military Africa’nın Somali merkezli basın kuruluşlarına dayandırdığı habere göre, Somalili pilotlar, teknisyenler ve özel harekat kuvvetleri Bell 412 helikopteriyle ilgili eğitimleri Türkiye’de aldı.

Türkiye daha önce Mogadişu yönetimine Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı ve bazı zırhlı araçlar teslim etmişti. Türkiye’nin ayrıca Somalili askerleri ülkede ve Somali’de eğittiği biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: