İMÂNSIZ İSLÂMCILIK REJİMİ AFGANİSTAN’IN KIZ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİ KONUSUNDAKİ YARDIM TALEBİNE HAÇLI BATI’DAN KORKTUĞU İÇİN CEVAP VERMEMİŞ

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Allah’ın dinini iktidarda kalabilmek için kullanışlı bir aparat oalrak gören AKP iktidarı, perde gerisinde gerçek yüzünü ortaya koymaya devam etmekte.

Başka parti iktidar olsa Batı işbirlikçisi politikaları AKP kadar bu millete kabul ettirerek Türkiye’de Batı işbirlikçisi çizgide istikrarı sağlayamazdı… Bunu bilen Batı, AKP iktidarda kalabilsin diye yer yer danışıklı dövüşle AKP’nin kendisine karşı olduğu görüntüsü vermesine müsaade ediyor; Batı’nın izin verdiği kadar Batı karşıtı görünerek iktidarda kalan ve böylece Batı işbirlikçiliğini bu millete kabul ettiren mürre; içimizdeki Balçikalı… Batı’nın her stratejik ve kritik kararında Batı’nın yanında yer alarak Batı’ya hayati hizmet sunan…

Mısır’a gidip laiklik teklif ettiler.

Afganistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da Batı işbirlikçiliği yaptılar. Rusya’ya karşı ikli oynuyorlar. Hayır, iddia ettikleri gibi denge politkası demek ikili oynamak demek değildir. Adı üstünde, denge için politika. Yani kim güçsüzse onu desteklersin ki, güçlü zayıfı ezip daha da güçlenmesin ve bir sonraki sıra kendine gelmesi. Tekrarlayalım: Batı işbirlikçiliği çizgisinde ikili oynamak, denge politikası değildir.

Şimdi de öğreniyoruz ki, Batı’nın tepkisini çekmemek adına Afganistan’ın istediği yardımı geri çevirmişler.

Mepa News haberi şöyle veriyor:

“Afganistan’ın ‘kız üniversiteleri’ konusunda destek talebi Türkiye tarafından geri çevrildi”

Afganistan yönetiminin kadınların eğitimine yönelik Türkiye’den destek talebinin geri çevrildiğine dair yayımlanan raporda dikkat çekici ifadeler yer alıyor.

Afganistan’a gerçekleştirdiği ziyaretini rapor haline getiren yazar Hamid Mahmood’un ülkede kadınların eğitimine dair aktardığı notlar dikkat çekici nitelikte.

Mahmood’un aktardıkları arasında Afganistan’daki İslam Emirliği yönetiminin önceki Yükseköğrenim Bakanı Şeyh Abdulbaki Hakkani’nin “kız üniversiteleri” konusunda Türkiye’den destek talebinde bulunduğu ifade ediliyor.

Raporun ilgili kısmında aktarılanlar şu şekilde:

“Bunun yanı sıra Abdulbaki, bir dönem Türkiye’de bulunduğunu, Afganların kendi dini ve kültürel normları çerçevesinde kızlar için enstitü ve üniversitelerin yeniden inşası adına yardım talep ettiğini ancak hiçbir destek alamadıklarını vurguladı.

Abdulbaki’ye göre, görüştüğü bir Türk yetkili “dünya sizi desteklemek istemiyor” dedi, “Batı bunu istemiyor.” Abdulbaki “neden” diye sorduğunda görüştüğü Türk Bakan “bir İslâm devletinin ilerlemesini ve gelişmesini istemiyorlar, Amerikalılar ve Birleşmiş Milletler koalisyonu savaşta yenildi ve bu onların yenilmişliği kabul etmeyen tavrından ileri geliyor.” şeklinde cevap verdi.

Bu konuşmaların her ikisi de birkaç gün önce Pağman’da görüştüğümüz, Eğitim Bakanlığı’nın Pağman bölgesi müdürlüğünde görevli olan bir yetkili tarafından da doğrulandı.”

Hani Haçlı Batı’dan korktukları için kabul etmemişler ama bize sorarsanız Allah’tan kabul etmemişler. Zira Taliban’ın kuracağı sistem bunların vereceği tavsiyeden her halükârda daha iyi olacaktır. Daha iyi olacaktır çünkü daha kötüsü olamaz. Türkiye’de eğitim sisteminin hâli ortada. Taliban bunları bir şey zannedip akıl danışmış ama durum, “kelin ilacı olsa başına sürer” hesabı… Türk üniversitelerinden mezun olanlara bırakın Avrupa ve Batı’yı artık Ortadoğu ülkeleri bile denklik vermez hâle gelmiş. Yani işin İslâmîliğini filân geçtik, mücerret ilim performası bakımından adam yerine konulmamaktayız.

Tabi buradaki esas mesele imânsız İslâmcılık rejiminin eğitim sistemini de iktidarı devraldığındakinden daha da berbat etmiş olması değil, doğrudan işbirlikçilik olsa da yeri gelmişken şunu ifade edelim: Başörtüsünü serbest bırakıp, İmam Hatipleri çoğaltmaktan ibaret sözde, yani şekilde İslâmîlik… İşin esasında ise bu kisve altında idraklerin hiç olmadığı kadar iğdiş ediliyor oluşu ki, Kumandan’ın ifadesiyle, Kemalizmin asıl buğzedilmesi gereken tarfı idrakleri iğdiş etmiş olmasıdır. AKP kod adlı İmânsız İslâmcılık rejimim ise idrakleri iğdiş etmede Kemalizm’e rahmet okutacak dereceye gelmiştir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: