POLONYA, UKRAYNA’YI SATTI

Duda’dan Ukrayna’ya sert benzetme: Boğulmakta olan insan tehlikelidir zira sizi de suya çekebilir

Polonya Cumhurbaşkanı Duda, Ukrayna’yı dibe sürüklenerek boğulmakta olan bir adam olarak nitelendirdi.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Ukrayna’yı her şeye tutunan ve kendisine yardım etmeye çalışanları boğmakla tehdit eden bir adama benzetti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrası tahıl sorunu ile alakalı olarak Ukrayna konusunda birtakım yorumlarda bulunan Duda açıklamasında: “Boğulmakta olan bir insan son derecede tehlikelidir zira sizi de kendisiyle aşağıya çekebilir. Kurtarıcısını boğabilir.” cümlelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Duda, Ukrayna’nın çok zor durumda olduğunu ve bu sebepten ‘her şeye sarıldığını’ ifade ederken Polonya’nın kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmesi ve ve bu çıkarlarını koruyacak şekilde davranması gerektiğinin altını çizdi.

Duda sözlerini, “Ukrayna’da çıkarları olan ve tahılları mümkün olan en kısa sürede en düşük fiyata satmak isteyen iş çevreleri bulunuyor. Bu durumdan kendimizi korumak zorundayız” şeklinde sonlandırdı.

Avrupa ve Amerika’nın gazıyla savaşa giren Ukrayna şimdi hayatta kalma mücadelesi içinde batmamak için eldeki tahılı satıp paraya çevirme derdinde iken, Polonya, kendi çiftçisinden gelen tepkiler üzerine ucuz Ukrayna tahılına ithalat yasağı getirmiş, buna karşılık Ukrayna Polonya ve diğerlerine tepkisini açığa vurmuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: