BDP’lilerle Vatandaşlar Arasında Gerginlik

BDP’lilerle Vatandaşlar Arasında Gerginlik

Gaziosmanpaşa’da pazar günü yaşanan olayların ardından bugün tekrar “Abdullah Öcalan’a özgürlük” sloganıyla basın açıklaması yapmak ve stant açmak isteyen BDP’liler ile meydanda toplanan grup arasında gerginlik çıktı.

Gaziosmanpaşa’da ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ sloganıyla basın açıklaması yapmak isteyen HDP’liler ile karşıt görüşlü bir grup arasında pazar gününden sonra tekrar tansiyonun yükselmesiyle çevik kuvvet gruplara müdahale bulundu.

Gaziosmanpaşa Cami Meydanı’nda, ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ sloganıyla gelerek basın açıklaması yapmak isteyen HDP’liler ile karşıt görüşlü grup tekbir getirerek HDP’lilerin üzerine yürüdü.

HDP’lilerin üstüne yürüyen gruba çevik kuvvet ekipleri izin vermedi. Polis ekipleri olay yerinde bekleyişini sürdürüyor.

Bu hadiseyi, Lice’de iki haftadır sürdürülen yol kesme eylemine bir tepki olarak görüyoruz. Büyük şehirlerin sokaklarında varolan stres ve gerginliğin seviyesi her geçen gün biraz daha artıyor. Türk gençlerini her fırsatta aşağılayan etnik Kürtçülüğün, hesabını doğru yapmadığı açık. Bu topraklarda Türk (İslâm) Milleti’ni düşman kabul eden hiçbir hareketin başarı şansı yoktur.

 

ADIMLAR HABER – YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: