TAYYAR: TAYYİP’TEN BAŞKASINI TAKMAM! METİNER: DOST KILIKLI HAİNLER!

TAYYAR: TAYYİP’TEN BAŞKASINI TAKMAM! METİNER: DOST KILIKLI HAİNLER!

4 bakan eskisi hakkında yolsuzluk yaptıkları ve rüşvet aldıkları gerekçesiyle geçtiğimiz Salı günü TBMM’de yapılan “Yüce Divan oylaması” sonrası AKP içerisinden 50 kadar milletvekilinin söz konusu bakanların suçlu oldukları şüphesiyle, “Yüce Divan’da yargılanmaları” yönünde kullandıkları oylar AKP Milletvekili Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner‘in tepkisi çekmişti. Tayyar ve Metiner’in türlü hakaretler eşliğinde Gizli-Kapaklı oylamada oylarını gizli kullanan 50 AKP’liyi ihanetle suçlamalarının ardından, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş bir açıklama yapmış ve söz konusu 2 milletvekilini “hadlerini aştılar” diye suçlamıştı.

AKP içinde bir hesaplaşmanın yaşandığını gösteren söz konusu karşılıklı açıklamalar bugün de devam etti. AKP’li Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada AKP Grup Başkanvekili Elitaş’a “Genel başkan ve partinin yetkili kurulları dışında hiç kimse had bildirme makamı değildir” diye çıkıştı.

Yolsuzlukta adı geçen 4 eski Bakan için yapılan Yüce Divan oylamasında AKP’de firelerin çıkmasının ardından AKP Milletvekili Şamil Tayyar, “Hain” açıklamasında bulunmuştu. AKP Milletvekili Mehmet Metiner de “fireci fare siyasetçileri”, “şerefsiz”lik ve “namussuz”lukla suçlayıp “hesabı sorulacak” diyerek Tayyar’a deste vermişti. Bu açıklamaların ardından iki AKP’li vekili eleştiren AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum” demişti.

Grup Başkanvekili Elitaş’a Twitter’den yanıt veren Tayyar, şunları söyledi:

Konuşma yetkisi parti adına Genel Başkan ile parti sözcüsü Beşir Atalay, hükümet adına Başbakan ile hükümet sözcüsü Arınç’a aittir. Bunun dışında tüm açıklamalar kişiseldir, genel başkan ve partinin yetkili kurulları dışında hiç kimse had bildirme makamı değildir. 2010 anayasaya değişikliğinde hayır oyu verenler için hain diyen Cumhurbaşkanımız siyasi rehberimizdir.”

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a bir diğer tepki de sözlerinin bir diğer muhatabı AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. Bugünkü yazısında isim vermeden bu uyarıya değinen Mehmet Metiner, “Paralelcileri sevindiren dost kılıklıların ihaneti yüreğimi paramparça ediyor.” dedi.

“O paralelcileri sevindirenlerden esirgemediğiniz hoşgörüyü kendi hasbi kardeşlerinizden esirgemeye kalkışmayın…” diye yazan Metiner’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Paralel yapının siyasi uzantıları “sağlam irade paramparça oldu” gibi laflar ediyorlarsa bunun müsebbibi biz değiliz.

O lafları ettiğimiz için birileri bu tavrı koymadı.

Bu tavrı koydukları için bizim öfkemize muhatap oldular.

Bu kadar hakkı hiç kimse bize çok görmesin. Onların öyle bir hakkı var ise bizim de böyle deme hakkımız vardır.”

Metiner, ayrıca dün akşam Beyaz TV’de katıldığı programda da yine Eşitaş’ın ağzından partisi tarafından kendisine yapılan uyarıya değindi. Gözyaşlarını tutamayan Metiner parti içi polemiklere izin vermeyeceğini söyledi.

İşte Metiner’in söz konusu yazısının ilgili bölümü:

Paralelcileri sevindiren dost kılıklıların ihaneti yüreğimi paramparça ediyor.

Paralelci muhalefetin o arlanmaz dilini üstümüze çeviren  ve o paralelci alçakların övgüsüne mazhar olan dost gülücüklü ihanetler yüreğimi dağlıyor.

İsyanım buna. İtirazım buna benim…

Onların taşları yaralamıyor beni.

O paralelcileri sevindirenlerden esirgemediğiniz hoşgörüyü kendi hasbi kardeşlerinizden esirgemeye kalkışmayın…

 

Uyguladığı iç ve dış politikalar çerçevesinde 13 seneden beri ülke içinde parçalanamadık kesim, hatta etrafımızda parçalanmadık ülke kalmamış olan AKP, benzer bir süreci kendi içerisinde de yaşamaya başlamış görünüyor…

Düşmansız kalmanın neticesi mi bilinmez, AKP’li bir çok ismin birbirlerini namussuz, şerefsiz, fare ve hain düşman ilan ettikleri bu süreci ibretle takib etmeye devam edeceğiz.

 

ADIMLAR Dergisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: