Irak Milli Mücadelede Bugün: BAĞDAT SELAHADDİN EL-ANBAR DİYALA

Irak Milli Mücadelede Bugün: BAĞDAT SELAHADDİN EL-ANBAR DİYALA

Selahaddin / Et-Tûz kazasının merkezinde katil Safevi milislerine ateş açıldı. Saldırı sonucu üç kişi öldü ve diğerleri yaralandı.

 Selahaddin / “Mekişifiyye” güzergahında kalan “El-Bu Dur” bölgesinde barınan sivillerin evlerini yakmaya çalışan katil Safevi milislerinden 4 unsur sniper kurşunuyla öldürüldü.

 Bağdat‘ta Katil Safevi orduları “Hayy’ul-Fırât” bölgesini baskın düzenleyip içlerinde 6 yaşında bir çocuğunda bulundu kardeşlerimizi tutuklarken, içlerinden biri Sniper kurşunuyla öldürüldü.

 Bağdat / Ebu Garip “El-Matâr Serî” yolu üzerinde paralı asker orduları, Swat milisleri ve terörist “Bedr ordusu“nun ortak üslerine İED patlayıcı düzenekleriyle eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucu 12 kişi öldürüldü ve dört araç imha edildi.

 Bağdat’ın Güneyi‘nde katil bağnaz ordunun 42.Tugay karargahına füzeler ve 120mm’lik havan toplarıyla saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucu 15 kişi öldü ve diğer 28 kişi ise ağır yara aldı.

 Bağdat’ın Kuzeyi / “Tarimiyye” kazasına bağlı olan “Tell’ut-Tase” bölgesinde İran Savaş Uçağı düşürüldü ve “Tell’ut-Tase” bölgesine girmeye çalışan bölücü milislerine baskın düzenlendi; aralarında İran Safevi bekçilerinde bulunduğu bütün bölücü unsurlar imha edildi.

 El-Anbar‘da paralı asker orduları ve Safevi milisleri, Remadi ilinde Felluce ve Şamiyye’nin kuzeyinde kalan “Naîmiyye” bölgesindeki sivillerin evlerine ateş açıldı. Saldırı sonucu 3 ev tarumar edildi ve içlerinde çocukların, kadınların ve yaşlıların da olduğu 16 kişinin bir çoğu şehit oldu ve bir kısmı ise yaralandı.

 El-Anbar‘da 8.Tugay karargahı’na ağır makinalı silahlarla ve 120 mm’lik havan toplarıyla ateş açıldı. Saldırı sonucu karargah alevler içerisinde kül oldu.

 Diyala / “Mikdadiyye” Havalimanında ve Mikdadiyyenin içinde ve etrafında bulunan paralı askerler, Safevi ve İran milislerinin bölüklerine “Katyuşa” füzelerle ve 120mm havan toplarıyla şiddetli saldırı açıldı. Büyük başarı sağlayan saldırı sonucu 23 kişi öldürüldü, 4 farklı araç imha edildi ve bölgedeki toplu barınma çadırları yakıldı.

 Kaynak: http://www.dhiqar.net

 Tercüme: M. İbrahim Musluoğlu -Adımlar Haber-

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: