CARLOS’U ZİYARET EDEN TÜRK AVUKATLARI YILMAZ VE ARSLAN İLE RÖPORTAJ

CARLOS’U ZİYARET EDEN TÜRK AVUKATLARI YILMAZ VE ARSLAN İLE RÖPORTAJ

Hatırlanacağı gibi, Adımlar Dergisi’nin Almanya Bürosu’nun geçtiğimiz hafta iki önemli misafiri olmuştu. Gönüldaş Carlos (Ilich Ramirez Sanchez – Salim Muhammed) ile görüşmek için Almanya üzerinden Fransa’ya giden Türk avukatları Sayın Av. Güven Yılmaz ve Sayın Av. Ahmet Arslan‘ı ağırlayan ve kendilerine refakat eden gönüldaşlarımız, ziyaretlerinin son gününde Avukat gönüldaşlarla bir de röportaj gerçekleştirdiler.

Röportajın görüntülü kaydını da adimlardergisi.de sitesinde yayınlayan Almanya bürosundaki gönüldaşlarımızın yayınladıkları haberi ve videosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

ADIMLAR Dergisi

 

Kumandan Mirzabeyoğlu ve Carlos’un Türk Avukatları ile SÖYLEŞİ

ADIMLAR Almanya Bürosu olarak Fransa’da esir tutulan Carlos’u ziyaret maksadıyla buraya gelen Türk Avukatları ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Söyleşimiz, Sayın Av. Güven Yılmaz ve Sayın Av. Ahmet Arslan beylerin, Poissy Cezaevi’nde Carlos ile görüşmelerinin hemen ardından gerçekleştiği için, hem Carlos’un hukuki durumu, hem de Türkiye ve dünya gündemi hakkında verimli bir sohbet olduğu kanaatindeyiz. Bunun yanı sıra, süregelen devrimci hayatı boyunca olduğu gibi, Amerikan emperyalizmine ve Siyonizm’e karşı içinde bulunduğu şartlara rağmen tek başına dik duran ve Filistin Davasının yılmaz savunucusu olan Kumandan Gönüldaş Carlos’u yakından tanımak isteyenler ve kendisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler de bu söyleşimizde aradıklarına bulabilirler.

– Kimdir Carlos? Neden Türk Avukatları var?

– Fransa’da esir tutulmasının amacı ne? Arkasında yatan meseleler neler?

– Niçin Siyonistler ve Emperyalistler Carlos’dan bu kadar korkuyor?

– Kumandan Mirzabeyoğlu’na neden “İslâm Dünyasının Lideri” diyor?

– Kumandan Mirzabeyoğlu’nun hukuki durumu nedir?

– Ve, Tarihi Konferans izlenimleri…

Ve lafı fazla uzatmadan, daha pek çok konular etrafında görüşülen ve sürpriz görüntülerle de zenginleşen söyleşimizi sunmak istiyoruz.

Türkiye – Almanya – Fransa ve yine Almanya hatları arasında gerçekleşen yoğun hareketliliğe ve yorgunluklarına rağmen bizi kırmayıp söyleşimizin gerçekleşmesine imkân tanıyan Sayın Av. Güven Yılmaz ve Sayın Av. Ahmet Arslan beylere tekrar teşekkür ederiz.

ADIMLAR Almanya

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: