IRAK MİLLİ CEPHESİ CİHAD VE KURTULUŞ YÜKSEK KONSEYİ’NİN RAPORU

IRAK MİLLİ CEPHESİ CİHAD VE KURTULUŞ  YÜKSEK KONSEYİ’NİN RAPORU

 El-Enbar

 Devrimciler , ağır makineli ve orta makineli silahlarla Remadi’nin doğusunda yer alan “Es-Secariyye” bölgesine ve Remadi’nin “Ebu-Gaim” ve “Ebu Sûde” bölgelerine saldırı gerçekleşti. Saldırı sonucu Safevi milislerinden beş kişi öldürüldü ve içinde bulunan bir kişi ile beraber Hammer aracı imha edildi.

 El-Enbar- Remadi

“El-Verar” askeriyesinde ki “Anti-terör” kuvvetleri karargahına 120mm havan toplarıyla çok dakik ve isabetli saldırı düzenlendi.

 El-Enbar

Katil Safevi milislerinin Fellucede ki “Ehya Cebîl” bölesine saldırı açıp 5 kişiyi şehit etmesi ve evlerini yıkmasına karşılık Devrimciler, “Heyakil” bölgesinde ki işbirlikçi paralı askerlere ve milislerine ve çimento fabrikasına 120mm havan toplarıyla saldırı gerçekleştirdi.

 El-Enbar

İşbirlikçi ordularının Fellucenin “El-Culan” semtinde ki sivillerin evlerine füzelerle ve ağır silahlarla açtığı saldırı sonucu içlerinde çocukların ve kadınlarında olduğu 9 sivil şehit oldu.

 Ebu Garip

Devrimciler, Safevi milislerin Felluce’de ki ev sakinlerine yönelttiği 13 mekanizmadan oluşan birliklerine saldırdı. Saldırı sonrası 4 mekanizmalı toplu taşıma aracı ve içindekiler, ekipmanlar ve silahlar imha edildi.

 Kuzey Bağdat

Katil Safevi milislerinin “Tarimiyye” ve “Et-Tase” bölgelerindeki ev sakinlerine açtığı çapraz saldırına maruz kalan bölgedeki siviller göç etmek zorunda kaldı.

Kaynak, Irak Milli Cephesi Cihad Ve Kurtuluş  Yüksek Konseyi’nin Resmi Sitesi: http://www.dhiqar.net

Tercüme: M. İbrahim Musluoğlu -Adımlar Haber-

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: