AMERİKA: TÜRKİYE DESTEKLİ ÖSO BİZE SALDIRDI / ÖSO: KENDİLERİ PYD’YE KALKAN OLDU

AMERİKA: TÜRKİYE DESTEKLİ ÖSO BİZE SALDIRDI / ÖSO: KENDİLERİ PYD’YE KALKAN OLDU

AMERİKA: TÜRKİYE DESTEKLİ ÖSO BİZE SALDIRDI

ÖSO: KENDİLERİ PYD’YE KALKAN OLDU

 

Dün akşam saatlerinden sonra Amerikan kanallarının geçtiği, “ÖSO Amerika’ya saldırdı!” haberleri Türkçe yayın yapan medyada da yer almaya başladı.

İlk anda heyecana sebep olan bu hadisenin detayları bugün ortaya çıktı.

Sputnik’e açıklama yapan “ÖSO” komutanı (!) şunları söylüyordu:

“Dün akşam yaşanan çatışmada hedefimiz kesinlikle ABD askerleri değildi. Hedefimiz YPG güçleriydi. YPG, dün Mare kasabasına ve Azez güneyine havan topları ve füzelerle saldırı yapınca biz de buna misilleme olarak Menbiç kuzeyindeki YPG mevzilerine havan topları, füzeler ve doçkalarla saldırı başlattık. ABD askerleri de YPG güçlerini korumak amacıyla bizim saldırı yaptığımız yere gelmişler. Aldığımız bilgilere göre bizim saldırı yaptığımız yerde ABD askerleri kıl payı kurtulmuş. Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) aracının içinde oldukları için herhangi bir ABD askeri yaralanmamış.”

Amerika, “kara ordum” dediği terörist PYD’yi korumak adına kendini öne atmış ve sonrasında da “ÖSO” mevzilerini bombalamış. Durum kısaca bu…

Aynı “ÖSO” komutanı (!) açıklamasının devamında, “Bir daha ABD askerleri ile çatışmaların yaşanmaması için Türk askeri aramızda iletişimi sağlayacak. Çatışmaların önüne engel olacak.” demiş.

Ortada pek bir şey yok. Zaten konuyla ilgili yine Sputnik’e konuşan Emekli Tümamiral Soner Polat, “Türkiye’ye dönük psikolojik bir mesajın dışında hadisenin dikkate değer bir askeri amacının olmadığı” değerlendirmesinde bulunuyor.

“ÖSO” Amerikan kara ordusu terörist PYD’ye misilleme yaparken, araya giren coniler, kendilerine saldırı yapılıyor diye ortalığı velveleye verirken, nihayetinde Türkiye, bir daha coniler araya girse de kıymetli canlarına bir şey olmasın diye “ÖSO”yu geri çekiyor.

Bunlarda bir şey yok ama asıl vahim olanı, bu çatışmanın hemen akabinde konuşan Albay Dillon’un açıklamasıydı.

Albay Ryan Dillon, Türkiye’nin de içinde bulunduğu, Arap millî direniş unsurlarından IŞİD’i bahane ederek Suriye’yi bölme plânı yapan Haçlı terör çetesinin (onlar koalisyon diyor) sözcüsü.

Dillon, Türkiye’nin destek verdiği Suriyeli muhaliflerin koalisyon güçlerine ateş açmasının “kabul edilemez” olduğunu Türkiye’ye ilettiklerini söyledi.

Burada Amerika’nın Türkiye’ye verdiği mesaj aslında çok açık:

Amerikan kara ordusu terörist PYD’ye dokunamazsın, o benim korumam altında ve dokunmaya kalktığın ân karşında beni bulursun!

Ki, Türkiye’nin Amerikan kara ordusu terörist PYD’ye hava harekâtı yapmaması için Haçlı koalisyon uçakları sınırda uçuş yapıyor ve bu uçuşların ne kadarı Beştepe’nin Haçlı koalisyona tahsis ettiği İncirlik’ten yapılıyor, meçhul…

Tüm bunların, Afrin’e yapılacağı söylenen harekâta dair söylentilerin yayılması öncesinde yaşanmış olması dikkate değer. Tabi artık bunlar söylenti olarak kalır mı yoksa bu operasyon yapılabilecek mi, göreceğiz. Amerika’nın mesajı net: Siz PYD’ye ateş ederseniz, karşınızda beni bulursunuz! Beştepe bu meydan okuma karşısında ne yapacak, Afrin’e girmeye cesaret edebilecek mi?

“Suriye’de Fırat’ın Batısı bizim kırmız çizgimizdir” dedikten sonra, Amerikan kara ordusu terörist PYD’nin Menbiç’e çökmüş olmasına sessiz kalmaya devam mı edecekler?

Bunlar, aslında cevabını bildiğimiz sorular. Beştepe’nin Amerika’ya karşı böyle bir harekâta girişmesi muhâl. Amerika’nın yaptığı ise, eşeğini sağlam kazığa bağlamaktan ibaret…

Haçlı terörist Amerika, Beştepe’yi kendi dışındaki kontrolsüz gelişmeler konusunda ikâz edip, bu kontrolsüz gelişmelerden de Beştepe’yi mesul tutacağını göstermiş oluyor.

Amerika Beştepe’den değil, Beştepe’nin dahi zapt edemeyeceği Türk milletinin o çılgın ruhundan endişe duyuyor. İktidarlar çeşitli ayak oyunları ile teslim alınmış olsa da bu millet o iktidarlara rağmen şahlanmış ve işgâlcilere gereken cevabı vermeyi bilmiştir.

Karşılarında öyle bir millet var ki, bu millet, “Büyük oynayanlarla büyük oynayabileceğini ispat etmiştir!”

Adımlar HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: