DÜŞMANA KARŞI BİRLİK SAĞLANIYOR

DÜŞMANA KARŞI BİRLİK SAĞLANIYOR

Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanıma kararına karşı direniş cephesinden de “birlik” açıklaması geldi.

İslami Cihad ve Hamas yetkikilileri tarafından yapılan ortak açıklamada, “Safları birleştirmek ve intifadayı ateşlemek Trump’ın kararına cevabımızdır!” denildi.

Filistin’in bağımsızlığı için mücadele eden Arap Millî direnişi mücahid unsurlarından Hamas Hareketi’nin Yönetim Kurulu Heyeti, Dr. Musa Ebu Merzuk’un başkanlığında, Lübnan temsilcisi Ali Bereke ve Hüsam Bedran gibi üst düzey isimlerin de katılımıyla, bir diğer mücahid direniş gücü İslâmî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah ile bir araya geldi.

İslami Cihad Hareketi Lübnan temsilcisi İhsan Ataya ve hareketin üst düzey isimleri de görüşmede yer alanlar arasındaydı.

Filistin meselesi üzerinde yaşanan son gelişmeleri değerlendiren mücahid kuvvetlerin temsilcileri, Trump’ın Kudüs’ü işgal devleti İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını ve bu karara verilecek olan karşılığı konuştular.

Safları birleştirmenin ve Siyonist işgal karşısında Kudüs İntifadası’nın ateşini yeniden alevlendirmenin önemine vurgu yapan mücahid direniş güçleri, bu hamlenin Trump’ın kararı karşısında atılacak en doğru adım olduğunu, Kudüs’ün sonsuza dek Filistin’in başkenti olarak kalacağını vurguladılar.

Amerikan başkanının bu kararı alarak Filistin topraklarında, Filistin halkına karşı uyguladığı saldırganlıklarında Siyonistlerin ortağı olduğunu ilan ettiğini belirten mücahidler, Amerika’nın bu hamlesiyle, Filistin-İsrail arasında müzakere ya da uzlaşı seçeneğinin tamamıyla ortadan kalktığını, intifada ve direnişin Filistin’in özgürlüğü yolunda izlenebilecek yegâne yol olduğunu ifade ettiler.

Direnen Filistin halkını selamlayan işgâle karşı mücadele veren mücahid direnişçiler, bugün Trump’ın kararını boykot eden Arap ve İslâm ümmetine de teşekkürlerini sundular ve Kudüs konusundaki tavırlarını koruyacaklarını vurguladılar.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: