CARLOS’A ÜÇÜNCÜ MÜEBBET

CARLOS’A ÜÇÜNCÜ MÜEBBET

Çarşamba günkü duruşmada gardiyanların engellemek istemelerine rağmen Türk avukatlarına sarılan Carlos, duruşma arasında, mahkeme salonunun arkasındaki nezarette de avukatlarıyla görüşmek istemiş ve bu talep savcı tarafından reddedilince savcıya ve gardiyanlara karşı sert tepki göstermişti.

Perşembe günkü duruşma ise bir önceki güne nazaran seyirci açısından oldukça kalabalıktı.

Saat 11’e kadar Carlos’un cezaevinden getirilmesi beklenildi. Mahkemece cezaevi arandığında Carlos’un mahkemeyi protesto edeceği ve duruşmalara katılmayacağı anlaşıldı.

Carlos’suz başlayan mahkemede ilk sözü şikayetçilerin avukatlarından biri aldı.

Ardından Carlos’un Lübnan asıllı avukatı savunmasını yaptı ve ara verildi.

Aradan sonra Carlos’un eşi ve avukatı İsabella Hanım iki saat süren savunmasını yaptıktan sonra tekrar ara verildi.

Aralarda Carlos’un avukatları, İgor Molotov ve destek için gelen gönüldaşlar karşılıklı görüşmeler ve değerlendirmelerde bulundular.

Yine yaklaşık iki saat süren günün son savunması Carlos’un avukatlarından Francis Vuille tarafından gerçekleştirildi ve ara verildi.

Normal şartlarda program gereği Carlos’un Cuma günü bizzat savunma yapması gerekiyordu.

Ancak Mahkeme Başkanı duruşmada Carlos’u dinlemekten vazgeçtiğini ve karar verileceğini söyleyerek tekrar bir ara verdi.

Yaklaşık üç saatlik bir beklemeden sonra akşam yirmi sularında, mahkeme, Carlos’un üçüncü müebbetinin onandığını açıkladı.

Türk avukatları kendisine yapılan kötü muamele nedeniyle son durumunun ne olduğunu öğrenmek için duruşma için getirildiği ve geçici olarak kaldığı Fresnes Cezaevi’nde Carlos’u ziyaret ettiler.

Av. Güven Yılmaz ve Av. Ahmet Arslan Beylerden edindiğimiz bilgilere göre yaklaşık 4 saat süren görüşmede başta Kumandan Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere tüm gönüldaşlara selamlarını ilettiği, Türkiye’den ve Avrupa’dan gelen gönüldaşlara mahkeme salonunda verdikleri destekten dolayı ayrıca teşekkür ettiği, kelepçe nedeniyle bileklerinde oluşan yaralara şahit olunduğu öğrenildi.

Ayrıca Carlos’un, Mahkeme’deki nezarette her gün 4-5 saat ve son olarak da 10 saat tutulduğunu ve nezaretin ayak bileklerine kadar su içinde olduğunu, zaten 1994 yılında Sudan’dan yasa dışı olarak Fransa’ya getirildiğinde Siyonistlerin istekleri doğrultusunda ölünceye kadar kendisini cezaevinde tutmaya çalışacaklarını bildiğini, ama herşeye rağmen direneceğini söylediğini aktardılar.

Adımlar AVRUPA

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: