AMERİKA DESTEKLİ SALDIRI PÜSKÜRTÜLDÜ

AMERİKA DESTEKLİ SALDIRI PÜSKÜRTÜLDÜ

Afganistan’ın Ferah vilayetinde, Amerika’nın verdiği destekle, Afgan Millî Direniş mücahidlerinden Taliban’a karşı bir hava indirme saldırısında bulunan işbirlikçi rejim güçleri, geride 14 leş bırakarak çekilmek zorunda kaldı.

Ferah iline bağlı Bala Bulak ilçesindeki Taliban mücahidlerini hedef alan indirme girişiminin geçtiğimiz gece gerçekleştiğini aktaran yerel kaynaklar, Taliban ile işbirlikçi rejim ve Haçlı işgalci ABD conileri arasında yaşanan çatışmanın uzun süre devam ettiğini belirtti.

İndirme girişimiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Taliban sözcüsü Kari Yusuf Ahmedi, Bala Bulak ilçesinde yaşanan çatışmalarda işbirlikçi rejim güçlerinden 14 kişinin öldürüldüğünü 7 kişinin de yaralandığını, “Komando” olarak bilinen bu 14 kişinin cesedinin çatışma bölgesinde bırakıldığını, işbirlikçi hainlerin leşlerini bırakıp kaçtığını belirtti.

Afganistan’ın batısında yer alan Ferah vilayetinde son dönemde işgâlci Haçlı teröristlere karşı istiklâl mücadelesi veren millî mücahid kuvvetlerin faaliyetleri oldukça artmış durumda. Vilayet merkezindeki işbirlikçi rejim güçlerine yönelik de operasyonlar düzenleyebilen millî kuvvetler, belli aralıklarla vilayet merkezine giriş-çıkışları da kesiyor.

Afgan Millî Kuvvetleri, geçtiğimiz 12 Mart tarihinde, işbirlikçi rejim güçleriyle yaşanan uzun süreli çatışmaların ardından Ferah ilinin Anar Dere ilçesini tamamen kontrol altına aldıklarını açıklamış, ilçe merkezinden görüntüler yayınlamıştı. İşbirlikçi rejim ise Anar Dere ilçesini Taliban’dan geri almak için en kısa sürede saldırıya geçeceklerini ileri sürmüştü

Afgan Millî Direniş güçlerinden Taliban’ın son dönemdeki etkinliği ve işgâlci ABD ile işbirlikçi rejim güçlerinin geri püskürtülen saldırıları ile bir vatan toprağının daha işgâlden kurtarılmasına gün be gün daha da yaklaşıldığını gösteriyor.

Afgan millî kurtuluş savaşı ile Amerika -Haçlı emperyalizma-, sadece Afganistan’da yenilmiş olmuyor, aynı zamanda dünyanın dört bir köşesinde yürütülen istiklâl mücadelelerine de hem maddî hem de manevî olarak destek arzediyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: