ABD DESTEKLİ AFGAN İŞBİRLİKÇİLERİNDEN KATLİAM

ABD DESTEKLİ AFGAN İŞBİRLİKÇİLERİNDEN KATLİAM

ABD DESTEKLİ AFGAN İŞBİRLİKÇİLERİNDEN KATLİAM

Afganistan’da Haçlı terörist Amerika ve beraberinde yer alan AKP’nin desteklediği işbirlikçi Afgan rejimi bir medreseyi bombalayarak yüzden fazla medrese öğrencisi ve öğrencilerin mezuniyet töreni için toplanan yakınlarını katletti.

Afganistan’ın kuzeyindeki Kunduz iline bağlı Deşt-i Arçi ilçesinde işbirlikçi rejime bağlı hava kuvvetleri bir hava saldırısı gerçekleştirdi. Medrese öğrencilerinin mezuniyet törenini hedef alan işbirlikçilerin hava saldırısında, Batılı kaynaklar bile yüzden fazla ölü olduğunu bildiriyorlar.

Deşt-i Arçi’nin işbirlikçi rejim yetkilisi Nasreddin Sadi, öğle vaktinde bir cami ve çevresindeki arazilerde toplanan yaklaşık bin kişiye helikopterlerin saldırdığını söyledi. Nasreddin Sadi, toplantının tamamen sivillerden oluştuğunu ve dini etkinlik temelinde toplanıldığını belirtti.

Görgü şahitleri kurbanlar arasında medresede eğitim gören çok sayıda çocuk ve sivilin olduğunu ifade etmekte.

Afganistan’ın istiklâli için Haçlı işgâlcilere ve yerli işbirlikçilere karşı kurtuluş savaşı veren Afgan millî direniş unsurlarından Taliban sözcüsü Zebiullah Mücahid, ölü sayısının işbirlikçilerin açıkladığı rakamlardan çok daha fazla olduğunu ve toplantıda hiçbir mensuplarının bulunmadığını belirtti.

Zebiullah Mücahid, “Sivilleri bombalamak ve onların mücahit olduğunu söylemek Amerika ve kölelerinin alışkanlığı. Sivillerin ölümünden ve dinin tahkir edilmesinden sorumlu olanlar adalete teslim edilecek, hesap verecekler” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d