ESKİ MALEZYA BAŞBAKANI: “MÜSLÜMANLARIN MİLYONLARCA FRANSIZ’I ÖLDÜRMEYE HAKKI VAR!”

ESKİ MALEZYA BAŞBAKANI: “MÜSLÜMANLARIN MİLYONLARCA FRANSIZ’I ÖLDÜRMEYE HAKKI VAR!”

Malezya’nın eski Başbakanı Mahathir Muhammed, Müslümanların “geçmişteki katliamlar nedeniyle milyonlarca Fransız’ı öldürme” hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Mahathir Muhammed, Fransa’nın güneyinde yer alan Nice’teki bir kilisede bir kadının kafasının kesilmek suretiyle toplamda üç kişinin bıçakla öldürüldüğü eylemin hemen sonrasında bu ifadeleri sarfederek, eylemi terör diyerek yaftalamaya çalışanlara karşı farklı bir bakış açısı ortaya koymuş oldu.

16 Ekim’de Samuel Paty adlı bir öğretmen ders verdiği sınıfta Charlie Hebdo’nun eylül ayında tekrar yayımladığı ve Allah Resûlü’nü hedef alan karikatürleri göstermesinin ardından Paris’in bir banliyösünde yer alan okulunun önünde kafası kesilerek cezalandırılmıştı.

Bu olayın iki hafta öncesindeyse Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, müslümanların beyinlerini yıkayıp itikatlarını değiştirmeye dair bir plandan bahsedip İslâm’ın “şu anda dünyanın her yerinde bir kriz yaşadığını” iddia ederek, İslâm’ı istedikleri gibi değiştirip dönüştürebileceğini zannettiğini gösteren lanmetli emellerini açık etmişti.

Malezya’nın 2018’den Mart 2020’ye kadar başbakanı olan eski lider perşembe günü söz konusu cinayet hakkında yorum yaparak, Müslümanların bu cinayeti tasvip etmeyeceğini söylerken Fransa’nın da “başkalarının değerlerine saygısızlık etmemesi gerektiği” uyarısında bulundu.

Mahathir şu ifadeleri kullandı:

Fransızlar tarihleri boyunca milyonlarca kişiyi öldürdü. Bu insanların birçoğu Müslümandı.

Müslümanların da öfkeli olma ve geçmişteki katliamlar nedeniyle milyonlarca Fransız’ı öldürme hakkı var.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: