ABD’DE BOP’ÇULARA KARŞI HALK HAREKETE GEÇTİ -2021 BEREKETLİ BAŞLADI-

ABD’DE BOP’ÇULARA KARŞI HALK HAREKETE GEÇTİ -2021 BEREKETLİ BAŞLADI-

ABD’de yeni Başkanın tescil oylamasının yapıldığı esnada Trump taraftarları Kongre binasını basarak Biden’in yeni ABD Başkanı olarak tescil edileceği oylamanın yapılmasına mani oldular.

Güvenlik görevlilerinden yaralananlar var.

Belediye Başkanı sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Politik olmadığı, sandık politiği olduğu söylenen ABD halkının politikleştiği veya aslında ne kadar politik olduğu ortaya çıktı.

Halk, Trump’ın kazandığına ve seçimlere hile karıştığına inanıyor.

“Seçimlerde hile yapıldı” sözü lâfta kalmadı, bunu söyleyenler gereğini de yaptılar.

BOP’çulara iktidarı teslim etmeme iradesi… Hadiseler bugün için bastırılsa bile nereye ve nerelere evrileceği, zaman içinde ne şekle bürüneceği dikkatle takip etmeyi gerektiriyor.

Ulusal Muhafızlar müdahale etmiyor…

Pensilvanya Valisi: Bu bir darbe girişmidir.

Trump destekçilerinden biri vurulmuş, hastaneye kaldırılmış.

Bizdeki TV yorumcuları, Trump’ın gitmekten başka çaresinin olmadığını, yaptığının yanlış, çılgınlık olduğunu, hakkında dava açılacağını söylüyorlar. Amerika’yı Amerikalılardan daha çok düşünüyorlar…

Telefonla arayıp yorum yapan Arap Kazmamürü, Amerikalılar Amerika’yı demokratikleştirirken, TV’lerde yorum yapan bizdeki Amerika finolarının kudurduğu tesbitini yapıyordu.

Konuyla ilgili canlı yayında gelişmeleri takip ederken, başsağlığı için aradığım -Mehmet Şişmanoğlu ve hepimizin ağabeyi- Kemâl Şimanoğlu’nun söyledikleri geldi aklıma. İslâm ihtilâl ve inkılâbı için yaşadığımızı vurgulayan Kemâl Ağabey, her ân herşeyin olabileceğine olan inancımızı asla kaybetmememiz gerektiğini bir kez daha vurguladı. Tabiî inanıyorum demekle inanmış olmuyor insan; inanmak, duayı icrada arama şuuru gibi, her ân her şey olabilecekken, o olması muhtemel şeyler vukuya geldiğinde bunun gereği yapılıyorsa gerçekten inanılıyor demektir. Dolayısıyla, inanıyorum demek yetmez, gerekenleri yapmaya hazırlıklı mıyız sualine de müspet cevap verebiliyor olmak gerekir. İnanıyorum diyen ama sıcak yatağını bırakıp çıkamayacak olanın inancı gerçek midir? İslâm ihtilâl ve inkılâbına olan inanç, iktidarı devralma iradesi ve kararlılığı ile son nefesine kadar bu uğurda hazır olma ve hazır beklenme, hazırlanma safhalarını da havi olması gerekir. Hazırlanma, örgütlenme ve teşkilât mevzuudur.

A. Bâki AYTEMİZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: