HAFTADA 5000 SATICI YAKALANIYOR NE DEMEK?

Bursa’da bu sabah bin 750 polis, 2 helikopter ve 3 İHA’nın katıldığı büyük uyuşturucu operasyonunun başladığını duyuran İçişleri Bakanı Soylu, 95 uyuşturucu satıcısının yakalandığını açıkladı. Soylu, “Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı gözaltına alınıyor. Milletimiz müsterih olsun. Gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

Haftada 5000 uyuşturucu satıcısı gözaltına alınıyorsa bu ne demektir?

Polis ne yaparsa yapsın, uyuşturucu tacirleri hep bir adım önde demektir. Öyle ki, her hafta polisin yakalayabildiği en az 5000 kişiyi yeniden örgütleyebiliyor ve satış için sokaklara salabiliyorlar demektir.

Haftada 5000 torbacının gözaltına alınıyor olmasının polisiye bir başarı olması bile tartışılır. İşin aslı ise, bu tablo, ülkenin gırtlağına kadar uyuşturucuya battığının, içtimaî bir felâket yaşandığının, gençliğimizi, yani geleceğimizi uyuşturucuya teslim ettiğimizin göstergesidir. Bakan bu içtimaî felâket karşısında dövüneceğine, yakaladığı suçluların sayısıyla övünüyor.

Başyücelik Devleti’nin Dahiliye Vekili, yakaladığı suçluların sayısıyla değil, suç diye bir şeyin ortadan kalkmış olmasıyla övünecektir.

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: