BALKONDAKİLER HEP AYNI

Britanya başbakanı Rishi Sudak, bir evsizle diyaloğundan ötürü muhalifleri tarafından eleştirildi. Sudak Londra’da evsizler için kurulan bir yurda gelmiş ve onlara yemek dağıtmıştı. Sudak, Dean adında birine kahvaltı verirken ekonomiden anlayıp anlamadığını sordu. Dean, iş dünyası konusunun kendisini daha çok ilgilendirdiğini söyleyince Sudak adama, iş dünyasında yatırımı olup olmadığını sordu. Dean, kendisinin evsiz olduğunu söyledi, mali bir alanda uğraş göstermek isteyip istemediği sorusuna karşılık da şu cevabı verdi: “Bilmiyorum, ama ilkin Noel’i hayatta geçirmeyi isterim.”

Bu satırlar Erdoğan’ın gemi var gemicik var açıklamasını hatırlattı.

2007 seçimleri öncesi çıktığı TV programıdna Erdoğan’a, okulu bile burslu okuyabilen oğlunun satın aldığı gemileri hangi parayla satın aldığı sorulduğunda, tarihî bir diyalog yaşanmıştı:

-“Şimdi bir dakika, gemi var, gemicik var. Gemicik olursa, bunun da kredi, ödeme sistemi iyi olursa, kendi kendini de ödeyebilecek bir noktada olursa niye almasın? Kalkar 300, 400, 500 bin dolar peşinatla bir gemiyi alabiliyor ondan sonra taksitlerini de bu gemi kendisi ödeyebiliyorsa, bunu yapabilirsiniz.”

-“İyiymiş, biz de yapalım Başbakanım.”

-“Siz de yapın. Bulabiliyorsanız yapın!”

-“Nereden bulacağız?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: