UKRAYNA SAVUNMA BAKANI REZNİKOV:

NATO UĞRUNA KAN DÖKÜYORUZ!

Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajda, Kiev’in NATO’nun verdiği görevi yerine getirmek için kan döktüğünü ve karşılığında “medeni Batı” dan silâh ve cephane sağlamasını beklediğini söyledi.

5 Ocak Perşembe akşamı 1+1 ağının TSN kanalına çıkan Reznikov, geçen yaz Madrid zirvesinde NATO’nun Rusya’yı ABD önderliğindeki bloğa yönelik en büyük tehdit olarak ilân ettiğine dikkat çekti.

Reznikov, “Bugün Ukrayna bu tehdide karşı duruyor. Bugün NATO’nun görevini, onların kanını dökmeden, -onların yerine kanımızı dökerek- yerine getiriyoruz.” itirafında bulunarak ekledi: “Kanımızı döktük, silâh vermelerini bekliyoruz”.

Reznikov ayrıca NATO’daki meslektaşlarının kendisine hem konuşmalarda hem de kısa mesajlarda Ukrayna’nın “medeniyetin kalkanı” olduğunu ve “tüm medeni dünyayı, tüm Batı’yı savunan” olduğunu söylediklerini ifşa etti.

Zelensky’den başlayarak Ukraynalı yetkililer, rutin olarak tanklar, füzeler, toplar ve mühimmat vermeleri için efendilerine çağrıda bulunuyor. Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO için avcı köpekliği yapan Kiev yönetimine, tahminlere göre 2022’de yaklaşık 100 milyar dolar değerinde silâh, mühimmat ve diğer malzemelerden verildi.

Moskova, Batı’nın silah sevkiyatının yalnızca çatışmayı uzatmaya hizmet ettiği konusunda ısrar ediyor ve Ukrayna’nın destekçilerini bunun Rusya ile NATO arasında topyekûn bir askeri çatışmaya yol açabileceği konusunda defalarca uyarıda bulunuyor.

Erdoğan iktidarı ise, NATO kapsamında Ukrayna’ya askerî malzeme yardımında bulunmaya devam ediyor. İnsansız hava araçları ve Kirpi gibi hafif zırhlılar AKP’nin verdiği destekte başı çeken unsurlar olarak göze çarpmakta.

One thought on “UKRAYNA SAVUNMA BAKANI REZNİKOV:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: