BAŞKAN PUTİN: UKRAYNA’DAKİ OPERASYONUN DİNAMİKLERİ OLUMLU, HER ŞEY PLÂNA GÖRE GELİŞİYOR

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rossiya-1 televizyonunda yayınlanan (Moskova.Kremlin.Putin) isimli program için verdiği bir demeçte, Ukrayna’da sürdürülen özel askeri operasyona ilişkin, “Dinamiklerin olumlu olduğunu söyleyebilirim. Her şey, Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın plânladığı biçimde gelişiyor” değerlendirmesini yaptı.

Putin, “Askerlerimizin elde ettikleri sonuçlarla bizi yine pek çok defa memnun edeceklerini umuyorum” diye ekledi.

Başkan, ülkesine, Ukrayna’da sürdürdüğü operasyon yüzünden bir dizi yaptırım uygulanmasına karşın Rus ekonomisinin beklentinin üstünde performans gösterdiğini de kaydetti. Putin, “Bana göre ekonomimizdeki durum sadece stabil değil, son derece tatmin edici de” değerlendirmesini yaptı.

Enflasyonun beklentinin altında olduğunu ve düşüş eğilimi göstermekte olduğunu kaydeden Başkan Putin, Mart ayı sonu sonuçlarına göre enflasyonun yüzde 11.0’dan yüzde 5 seviyesine düşmesini beklediklerini belirtti. Putin ayrıca, ülkesinde sanayi, tarım ve inşaat sektörlerinde de bir yükseliş gözlendiğini söyledi ve işsizlik oranının da tarihte görülmüş en düşük seviyelerde olduğunu kaydetti.

Başkan Putin son olarak, “Ekonomimizdeki durum stabil, dahası, düşmanlarımız bir yana, bizim tahminlerimizden bile çok daha iyi” diye ekledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: