KENDİNDEN ZUHUR ZAMANI

Selim GÜRSELGİL

Büyük Doğu-İbda şuuruyla donanmadığı sürece İslâmî kesim bir hiçtir. Bunu daha önce bin defa görmüştük, bir kez de bu şerefsiz İsveç olayında görüyoruz. Kur’ân yakılıyor, İslâmî değerler ayaklar altına alınıyor, İslâmî kesime bakın, ağlamaktan başka ne yapıyor?

Bugün, 28 Şubat döneminde yaşadıklarımızın aynısını yaşıyoruz. Dine saldırılıyor, Müslümanlar ağlaşarak saklanacak delik arıyor. Bu Müslümanlık falan değildir, kendinizi kandırmayın. Başörtüsü yasağı geldiği zaman da konuştuk bunları üniversitede: “Böyle ağlaşarak bir yere varamazsınız. Ama şurada iki tane cam kırılsa yarın meclis karışır.” Beni dinlemediler. Ertesi gün Mesut Yılmaz çıktı, “toplumda türban yasağına karşı ciddi bir tepki görülmemiştir, yasak devam edecek” dedi.

Şimdi İsveç de aynısını yapar. “Kur’anın yakılmasına Müslümanlar kaydadeğer bir tepki göstermemiştir. Yine yaparız” der. Yine bir yas, twitter tepkiciliği bilmem ne olur, üç gün sonra kimse hatırlamaz.

Oysa bizde “Kısastan Mülhem Propaganda Stratejisi” diye bir şey vardı. Düşman bir düşmanlık yaptığı zaman biz ağlamazdık. Allah’ın bize verdiği kısas hakkına başvururduk. Bir daha buna yeltenen iyi hesap etsin!

Müslümanlık budur. Müslümanlık böyle bir şeydir. Sağ yanağını vurana sol yanağını dönmek İsevî bir erdem olabilir. Ama sana tokat atanın burnunu kırmak, İslâmî bir hak ve görevdir. Yoksa ağlayarak twittera koşmak değil.

Bu, İsveç devletinin Allah’a ve O’nun Elçisine bir saldırısıdır. Peki İsveç’in Türkiye’de hiç mi çıkarı yok? Hiç mi sömürü aracı yok? Bunların çıkarı 2 gün engellense, İsveç ağlamaya başlar. Bunlar paradan başka hiçbir şeyden anlamazlar. 2 dolarları eksilsin, dünyayı ayağa kaldırırlar.

Ama bizde öyle bir hükümet yok. İslâm’ı savunacak bir siyasî otorite maalesef yok. İsveç şirketlerine “al pılını pırtını defol git” diyecek kadar haysiyetli bir siyaset bulamazsın. “O giderse ben ne zarar görürüm” diye oturup hesap yaparlar. Bunun hesabı mı olur?

Ya Müslümansındır, ya değilsindir. Bunun ortası mı olur? Ama bunlar böyle insanlar ne yazık ki. Onlar senin gözünü boyamaya kalktığı zaman herkesten çok Müslüman, ama İslâm’ı savunmaya ve onun gereğini yapmaya gelince ara ki bulasın. Baksana, utanmadan tweet atıyorlar bir de.

İnsanlar öfkeli ama ne yapacağını bilmiyor.

Büyük Doğu-İbda’yı öğrenin. “Kendinden Zuhur Diyalektiği”ni öğrenin. Sağınıza solunuza bakmadan “Ben varım; madem ki ben varım İslâmiyet vardır, benim olmadığım yerde İslâmiyet yoktur” demeyi öğrenin. Kimseden bir fayda beklemeyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: