MEHMET ŞİMŞEK: ‘GÖRÜNENDEN DAHA BÜYÜK PROBLEM VAR’ (BANKALARDA DOLAR 24 LİRAYI GEÇTİ)

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bankalarda dolar dünden itibaren 24 liranın üzerinde işlem görürken, bu tarihî rekorlar karşısında İngiliz Mehmet Şimşek, sabır tavsiye etmeye başladı…

Erdoğan’ın ekonomiyi düzeltebilmek için Batı’yı ikna ederek para bulabilmek adına tek çare olarak sarıldığı Şimşek, dolarda patlayan baraj kapakları sonrasında oluşacak selin çekilmesi ardından hasar tesbiti yaptıktan sonra müdahaleye başlayacağı sinyalini veriyor.

Ekonomist Artunç Kocabalkan ise, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yakın çevresine ekonomide görünenden daha büyük problem olduğunu söylediğini aktardı.

Şimşek neo-liberal politikalar uygulayacak. Bu da acı reçete demek. Fakirin daha da fakirleşmesi, zenginin daha da zenginleşmesi demek. Yani bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa… Millet kuzu, bunlar, yani 3000 aile kurttan daha beter…

Bir de “mali disiplin”den bahsediliyor, yani IMF’ye selâm çakıyorlar. Mali disiplin, IMF’nin dayattığı politikaların adıdır. IMF kapısına gitmeyecektik ya, o zaten gelmiş, şuurlara yerleşmiş. Şekilde kapısına gitmekten daha beter bir teslimiyet bu. Mali disiplin, “biz sizdeniz!” demek.

İçi boş yerli ve millî edebiyatı yaparak Müslüman Anadolu Ahalisini sisteme entegre ettiler ve şimdi de bu milleti gidip Batı kapısına kopmaz bağlarla bağlamaya çalışıyorlar.

Erdoğan’ın en ustalıklı oyunu bu oldu.

Ülkeyi o kadar yağmaladılar ki şimdi Batı kapısında dilencilik yapmaktan başka çareleri kalmadı. Kendi şahsi menfaatleri için ülkeyi feda ettiler, küfre teslim ettiler. Ülkeyi soyarken efeleniyorlardı, soyacak bir şey kalmayıp işler görünenden de berbat durma gelince, bu enkazdan kendilerini kurtarmak adına Batı kapısında şimdi ellerinde dilenci keşkülü kaldı.

Her şeyin yanlışı müntehasında ortaya çıkar.

Yanlış artık milletin açlık ve sefaleti olarak tecelli edecek. Görülmemiş bir felâkete kapı açıldı.

Bundan sonrası tufan. Şimşek bile kurtaramaz artık.

Başyücelik Devleti’ne geçmeden önce, büyük bir felâket yaşayacağız maalesef.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: