ALMANLAR LEOPARD’LARININ UKRAYNA’DA İMHA EDİLDİĞİNİ KABUL ETTİ

Alman Leopard tanklarının üreticisi Rheinmetall şirketinin CEO’su Armin Papperger, RND televizyonuna demecinde tanklarının Ukrayna’da imha edildiğini kabul etti.

‘Alman kamuoyunun Ukrayna’daki Alman silah sistemlerinin kayıpları konusunda neden çok az şey bildiği’ sorusuna Papperger, “Çünkü bunlar konuşulmaz. Hayatta kayıplar hep olur” yanıtını verdi.

Papperger ayrıca, fabrika türü tesislerin Rus füzeleri karşısında savunmasız hedefler olmasına rağmen, Panther tankını üretmek için Ukrayna’da bir silah fabrikası kurmayı planladıklarını söyledi.

Daha once, Zaporojye yönündeki Rus askeri grubunun komutanı Tümgeneral Aleksandr Romançuk, Ukrayna ordusunun Zaporojye yönünde düzenlediği saldırı girişiminde yaklaşık 350 asker, 3’ü Leopard olmak üzere 30’tan fazla tank ve 10’dan fazla zırhlı piyade aracı kaybettiğini duyurmuştu.

Batı’nın mantığı: Biz Leopard verelim, bu güçlü silâhlara Ruslar dayanamaz ve Ukrayna da ilerler. Evedeki hesap çarşıya uymadı. Hele savaş meydanına hiç. Batı teknolojisini inkâr etmek değil de, bu teknolojiyi iyi bilen, dolayısıyla teknolojinin zaaflarını da iyi tanıyan ve bu zaaf noktalarını hedef alan güçler karşısında bu teknoloji pek işe yaramıyor. Bu da Batı’ya kafa tutma iradesinin her geçen gün artmasına yol açan bir faktör oluyor. Bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür, Batı teknolojisi de kendi zaaflarını beraberinde getiriyor. Milyonlarca dolarlık tank ve zırhlılar, basit tanksavar roketlerle bertaraf edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: