AKP, AMERİKA’NIN NÜKLEER SİLÂHLARINA ÜSLERİ AÇTI: ‘ABD TÜRKİYE’YE GİZLİCE NÜKLEER BAŞLIK YERLEŞTİRDİ’

Nükleer Silahların Tamamen Ortadan Kaldırılması için Uluslararası Kampanya (ICAN), ABD’nin hiçbir resmi açıklama yapmadan Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Türkiye’deki hava üslerine yaklaşık 150 nükleer başlık yerleştirdiğini söyledi.

ICAN Politika ve Araştırmalar Koordinatörü Alicia Sanders-Zakre, dünkü basın toplantısında, “ABD nükleer silahının Avrupa’ya konuşlandırıldığına dair hiçbir aleni doğrulama ve ret açıklaması olmasa da ABD nükleer silahının Almanya, Belçika, Hollanda, İtalya ve Türkiye olmak üzere Avrupa’daki beş ülkede yerleştirildiğini biliyoruz. Bağımsız uzmanların değerlendirmelerine göre, ABD’nin bu ülkelerdeki hava üslerinde yaklaşık 150 başlık yerleştirildi” açıklamasında bulundu.

ICAN’ın, Avrupa’da nükleer silahların yerleştirilmesinden dolayı son derece endişeli olduğunu bildiren Sanders-Zakre, “Tarihin gösterdiği gibi Küba Füze Krizi’ne benzer nükleer silahların konuşlandırılması, nükleer savaş riskini artırabilecek potansiyel bir tetikleyici nokta” dedi.

Anadolu ajansı konuyla ilgili paylaştığı haberde ise Alicia Sanders-Zakre’nin açıklamasında yer alan Amerika’nın Türkiye’ye gizlice nükleer silah yerleştirdiği kısmına hiç yer vermedi.

Ülkemizde ne olup bittiğini, AKP’nin kimlerle iş tuttuğunu, kimlere hizmet ettiğini yabancıların ağzından öğreniyoruz. Gizlice nükleer başlık nasıl yerleştirilir? Kimden gizliyorlar? Yani elin gâvuru biliyor ama biz bilmiyoruz, onlar kendi aralarında konuşmasa, öğrenemeyeceğiz de… Bize söyleyen, fikrimizi soran yok. Vatanımızla ilgili bu kadar kritik derecedeki kararları biz, yani müslüman Anadolu Ahalisi değil, coniler veriyor. Asıl konuşulması gereken meselelerimiz bunlarken, medya müslüman Anadolu ahalisinden gerçekleri gizleme vazifesi görüyor. Medyada, yerli millî, Üstad, Büyük Doğu gazına gelenlerin höykürüşleri duyulabiliyor ancak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: