AKP REJİMİNDE LGBT BAYRAKLARI DALGALANIYOR

Ahmet ÖLÇÜLÜ

AKP’nin muhafazakâr tabana şirin gözükmek adına bazı polisiye tedbirlerle LGBT yürüyüşlerine müdahale etmesi ve bazı TV kanallarına “LGBT’ye devam edin ama kazancınızdan bize de pay vermek şartıyla” demekten öteye geçmeyen para cezası vererek LGBT sapkınlığı ile mücadele ediyoruz görüntüsü verme komedisi devam ededursun, AKP rejimi altında yetişmiş, AKP tarafından ruhu aç bırakılmış gençlik ne yapacağını bilmez şekilde başıboşluğunu ortaya koymaya devam ediyor.

Uşak Üniversitesi’ndeki mezuniyet töreninin ardından bu kez Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) mezuniyet töreninde LGBT bayrağı açıldı.

Bu çocuklar yıllar yılı AKP’nin idare ettiği okullarda okudular ve mezun oldular, şimdi kendilerine verileni ortaya koyuyorlar.

Evet, gençlik mazur. Bu mazeret de bizzat AKP gibi imânsız islâmcı rejimin varlığı.

Yasaklamak bir yere kadar, kuru yasakla olmaz. Meselenin ruha nüfûz etmesini temin edecek fikir lâzım. AKP iktidarında hayatın her sahasında ortaya çıkan rezaletler, İBDA’nın “bu iş fikirle olur” tezini doğruluyor, ama tersinden. Yani, “fikirsiz olmaz”ın kanlı canlı ispatçısı AKP fikirsizliği. İBDA’nın ortaya koyduğu vasıta sistem – fikir olmadan olmayacağını, “biz yaparız, olur” diyerek sırtını fikre dönerek koltuklara kurulanların ülkeyi ve milleti nasıl bir pisliğe bulaştıracağının ispatını yaşıyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: