IRAK’TA BİR FRANSIZ TERÖRİST DAHA TEMİZLENDİ

Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan pazartesi günü yapılan açıklamada bir Fransız askerinin Irak güçlerine destek amacıyla katıldığı operasyonda öldüğü ifade edildi.

Nicolas Mazier isimli özel kuvvetler mensubu Fransız askerin ölümüyle ilgili detaylı bilgi paylaşılmadı. Açıklamada, Çavuş Mazier’in “görevini yerine getirirken çatışmaya girdiği” ifade edildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Irak’ta görev yapan Nicolas Latourte isimli Fransız askerinin “kaza” sonucu öldüğü belirtilmişti. Olayın nerede meydana geldiği belirtilmezken, Fransız askerin Irak güvenlik güçleriyle bir patlayıcı imha eğitimine katıldığı ifade dilmişti.

Aynı açıklamada, yaşanan kazada bir askerin de ağır yaralandığını ve Bağdat’ta tedavi altına alındığı kaydedilmişti.

Fransız askeri uzmanları, Uluslararası Koalisyon çerçevesinde 9 yıldır Irak ve Kürt Bölgesel Yönetimi bölgesinde Irak ordusu ile Peşmerge Güçleri’ni eğitiyor.

Irak’ta halihazırda yaklaşık 600 Fransız askerin bulunduğu tahmin ediliyor.

Ey Macron, ey Fransa!

Alın teröristlerinizi ve defolun gidin bu topraklardan.

Siz kendinizde bizim topraklarımıza gelme hakkını görüyorken, Akıncılar sizin topraklarınızı ziyaret ettiğinde başlıyorsunuz yaygaraya, “teör, merör” diye ağlayıp sızlanmaya.

Zaman artık dönüyor, çöküşte olduğunuzu siz de görüyorsunuz, görüyorsunuz ki, çöküşten kurtulmaya çalışıyorsunuz ama nafile… Kabuğunuza çekilip, kendinizi unutturmaya ve yaptığınız pislikleri affettirmeye çalışmak sizin için daha faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: