YABANCI ACENTASI OLARAK AKP

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Rusya’da “yabancı acentası” adlı bir paye var. Bu, mahkeme kararı ile ilgili kişilere lâyık görülebiliyor.

Ne demektir yabancı acentası?

Putin’in “yabancı acentası” tarifi şöyle:

“Rusya’da yabancı acentası nedir? Bu, yabancı bir devletin parası için sosyal faaliyette bulunan kişidir. Ve bu kanun da onun bu faaliyette bulunmaya devam etmesine yasak getirmiyor, ancak bu kişinin mali kaynaklarını açmasını talep ediyor.”

Kanun gayet açık: Başka bir devletten para alıp, onun menfaati için sosyal faaliyette bulunanlara bu etiket mahkeme tarafından veriliyor. Yalnız, faaliyeti yasaklanmıyor. Sadece diğer vatandaşlar tarafından yapılan faaliyetin mahiyeti, kimin adına yapıldığı, paranın nereden geldiği bilinsin isteniyor.

Türkiye’de ise yabancı acentalığı serbest. Herhangi bir kanuni yaptırım veya Rusya’daki gibi bir etiketleme, ifşaat da söz konusu değil… Herşey gayet rahatça icra ediliyor…

Geçenlerde bir ara Soros’tan vs para alanlar gündeme getirilmeye çalışıldı. Tabi kastettiğimiz geçenler, seçimlerden önce AKP’nin Batı’ya meydan okuyor havası pompalamaya çalışarak oy avcılığı yaptığı dönemdi. Nihayetinde bir sürü AKP’linin de yöneticisi olduğu, hatta Erdoğan’ın aile bireylerinin yöneticilik, kuruculuk yaptığı kurumların da -vakıf, dernek- Batı tarafından fonlandığı yani yabancı acentası olduğu ortaya çıkınca meselenin üzeri örtülmek zorunda kaldı. Meseleyi ilk elde gündeme getirenlerin de sesleri çarçabuk kesiliverdi.

Haçlı Batı’ya meydan okuyan AKP’liler Batı fonlarıyla iş yapmayı çok seviyor. Bu yapılan işler sadece vakıf veya dernek seviyesinde değil, bizzat devletin en tepesinde cereyan ediyor. Batı fonları, Batı politikalarının gerçekleşmesi uğruna sosyal faaliyet ve yardım adı altında AKP iktidarına akıtılmaya devam ediyor.

Bu fonlar iştahları o kadar kabartıyor ki, yetmez, biraz daha, şuna da fon, buna da fon diye talepler gündeme getirilip Haçlı efendilerinden para dilenmekte adeta yarışıyorlar…

Geçenlerde gördük, İngiltere Türkiye’ye kendi polislerini göndermiş ve para da vermiş ki, göçmenlerin İngiltere’ye gitmesine burada mani olunsun. Adamlar para verip bizim iç işlerimize karışmakta, gönderdikleri müfettişler eliyle bizim polisimizi denetleyip yol göstermekteler. Tabi talimat veremezler de yol gösterebilirler değil mi?

AB de göçmenler konusunda AKP’ye kesenin ağzını açıyor. Parasını verip bekçilik yaptırıyor.

Dünya Bankası yeni fonlar verileceğini açıkladı.

Para alan, emir alır…

Batı para vermeye devam ettiğine göre, bu ilişkiden gayet memnun. Zaten memnunuz diyorlar… AKP de yeni fonlar ve daha fazla para istediğine göre, eh o da memnun.

Bizim ahlâksız, şerefsiz, haysiyetsiz troller CHP’li falanca belediye veya filanca dernek diye gündeme getirirler ama AKP’nin bizzat devleti acentalaştırdığını görmezler.

Hem fonlananlar ister CHP’li veya isterse AKP’li olsun, yabancıların fonlamasına göz yuman ve bunu kanunî olarak düzenleme ile hukukî olarak garanti altına alan, yabancı fonları yasaklamayarak Türkiye’yi yabancıların cirit attığı bir alana dönüştüren, Haçlı Batı’ya böylece hayat imkânı sunan AKP iktidarı değil mi?

Yabancıların fonladığı ve AKP’nin bu fonlara yol verdiği dernek-vakıflar arasında LGBT’ler ve destekçilerinin de olduğunu söylesek?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: