AKP EŞCİNSELLİĞİ NİÇİN YASAKLAYAMAZ: DÜNYA BANKASI, EŞCİNSELLİĞİ YASAKLAYAN ÜLKEYE KREDİ VERMEDİ

Dünya Bankası, Uganda’nın bu yılın başlarında eşcinsellik karşıtı bir yasa çıkaran Uganda’ya yeni kredi verilmeyeceğini duyurdu.

Euronews’in haberine göre, açıklamada, “Ek tedbirlerin etkinliği test edilene kadar Uganda’ya yönelik yeni bir kamu finansmanı İcra Direktörleri Kurulumuza sunulmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Dünya Bankası, yasanın mayıs ayında yürürlüğe girmesinin ardından Uganda’ya bir ekip göndermiş ve projelerin bankanın çevresel ve sosyal standartlarıyla uyumlu olmasını sağlamak için ek tedbirlerin gerekli olduğunu tespit etmişti.

Açıklamada, “Amacımız, finanse ettiğimiz projelerde azınlıkları ayrımcılık ve dışlanmaya karşı korumaktır. Bu tedbirler şu anda yetkililerle görüşülmektedir.” denildi.

Doğu Afrika ülkesi Uganda’da bazı eşcinsel eylemler için ölüm cezası öngören yasa, mayıs ayında yürürlüğe girdi.

Yasa, ülke içerisinden yaygın bir destek görüyor. Ugandalı yetkililer, Dünya Bankası gibi ortaklarının yasa nedeniyle kaynaklarını geri çekebileceği endişelerine meydan okuyor.

İşte, AKP Uganda gibi meydan okuyamaz, paranın gelememsini göze alamaz. İktidarda kalabilmeleri gelecek paraya bağlı. İktidarda kalmak için her şeyi yaparlar. Bırakın yasaklamayı, dönemlik ameliyatlarının parasını milletin kesesinden ödemeye devam ediyorlar.

İmânsız İslâmcılık rejimi her türlü sapkınlığın kuluçkasıdır.

2 thoughts on “AKP EŞCİNSELLİĞİ NİÇİN YASAKLAYAMAZ: DÜNYA BANKASI, EŞCİNSELLİĞİ YASAKLAYAN ÜLKEYE KREDİ VERMEDİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: