TEPESİNDE ABD’NİN OLDUĞU DÜNYA DÜZENİ ÇÖKÜYOR

Carlson, ABD’de ‘Savaş Sonrası Düzen’ olarak adlandırılan şeyin, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından ‘dünyayı barış ve refah içinde bulundurmak ve ABD’yi piramidin tepesinde tutmak için kurulan kurumlar’ anlamına geldiğini ve bunların hepsinin kendisine çöküyor gibi göründüğünü söyledi.

Fox’tan ayrıldıktan sonra Twitter’da kendisine yeniden bir mecra açan ABD’li TV sunucusu Tucker Carlson, İsviçre merkezli Weltwoche’ye bir mülakat verdi.

Mülakattan hemen önce Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret eden Carlson, bu ülkenin devlet başkanı Muhammed bin Zayed ile görüşmüştü. Carlson şeyhi, ‘şimdiye kadar konuştuğum en ilginç, en bilge lider’ olarak tanımladı. Carlson, Körfez lideri için, “Daha önce hiç bu kadar alçakgönüllü bir liderle tanışmamıştım ve alçakgönüllülüğün bilgelik için bir ön koşul olduğuna inanıyorum,” dedi.

TRUMP’I HAPSE ATMAYA ÇALIŞIYORLAR

2024’te yapılması beklenen ABD Başkanlık seçimleri üzerine de konuşan Carlson, “Joe Biden’a karşı aday olma suçundan dolayı Trump’ı hapse atmaya çalışıyorlar… Bu seçim bununla ilgili. Buna izin verecek miyiz, vermeyecek miyiz? Ve ben buna izin verebileceğimizi sanmıyorum,” diye konuştu.

Carlson, ABD’de ‘Savaş Sonrası Düzen’ olarak adlandırılan şeyin, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından ‘dünyayı barış ve refah içinde bulundurmak ve ABD’yi piramidin tepesinde tutmak için kurulan kurumlar’ anlamına geldiğini ve bunların hepsinin kendisine çöküyor gibi göründüğünü söyledi.

BENİM PUTİN’LE RÖPORTAJ YAPMA, BAŞKALARININ DA PUTİN’İN SÖYLEDİKLERİNİ BİLE HAKKI YOK MU?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile mülakat yapmak istediğini ama bunun ABD hükümeti tarafından engellendiğini iddia eden Tucker Carlson, “Bunu bir dakika düşünün. Bu arada kimse beni savunmadı. Haber medyasında hiç kimsenin ‘Bir saniye. Bu adamdan hoşlanmıyor olabilirim ama istediği herkesle röportaj yapma hakkı var ve bizim de Putin’in söylediklerini duymaya hakkımız var,’ dediğini düşünmüyorum. Putin’in sesini duymaya izniniz yok. Çünkü neden? Bu konuda bir oylama yapılmadı. Kimse bana sormadı. 54 yaşındayım. Vergilerimi ödedim ve yasalara uydum,” diye konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın demans olduğunu ileri süren TV sunucusu, “ABD hükümeti gibi insanlık tarihinin en büyük organizasyonunu yönetmek şöyle dursun, tam bir cümle bile kurabilecek durumda değil,” dedi.

YOZLAŞMA VE BUNAMA

Amerikan sisteminin ‘gerçek zamanlı olarak çöktüğünü’ söyleyen Carlson, “Eğer Amerikan medyasını okursanız, Kim Kardashian hakkında hikayeler ve travestiler hakkında bir sürü alakasız saçmalık ve tüm bu şeyler. Sonuç olarak Birleşik Devletler Başkanı’nın akli dengesi yerinde değil. Hükümeti kim yönetiyor? Eğer bu soruya cevap veremiyorsanız, bana göre medyadaki işinizi yapmıyorsunuz demektir,” diyerek Amerikan medyasını eleştirdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d