LAK LAK EDENLER DEĞİL, SAVAŞANLAR TOPLANDI

Aksa Tufanı’nın başlamasından beri bir ilk: Hamas, Hizbullah ve İslami Cihad yöneticileri görüştü. Önemli kararlar alındı.

Aksa Tufanı’nın başladığı 7 Ekim’den sonra İsrail’le savaşan Hamas, Hizbullah ve İslâmi Cihad yöneticileri bir araya geldi.

İsrail ordusu ile 8 Ekim‘den bu yana çatışmalarını sürdüren Lübnan‘daki Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan NasrallahFilistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En Nahhale ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Yardımcısı Salih El Aruri ile bir toplantıda bir araya geldi.

Hizbullah’ın resmi Telegram hesabından yapılan açıklamada, Nasrallah’ın, Nahhale ve Aruri ile yaptığı üçlü görüşmeye ilişkin bilgi verildi.

Görüşmede, Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ saldırısı ve Lübnan-İsrail sınırındaki çatışmalar başta olmak üzere Gazze’de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, “İsrail’in Gazze ve Filistin’e yönelik acımasız saldırısının durdurulması için direniş cephesinin bu hassas süreçte gerçek zaferi elde etmek adına yapması gerekenler değerlendirildi” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, görüşmede, gelişmelerin günlük olarak takip edilmesi ve daimi koordinasyon içerisinde kalınması konusuna vurgu yapıldığı aktarıldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d