SÖZDE “FİLİSTİNCİLER”İN İKİ YÜZLÜLÜĞÜNE DİKKAT!

“Sıkı Filistinci” AKP ve etrafında öbeklenen her kesimden Atlantikya’cıların yaptıkları çarpıtmalara dikkat edin. Sıkı Filistinci propagandalarını yaparken; 1- Filistin cephesiyle, Ukrayna cephesinin, tıpkı Suriye cephesi gibi, ABD-İngiltere’nin elebaşılığını yaptığı Anglosakson sömürgeciliğine karşı, Rusya Federasyonu ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin liderliğinde dünya ölçeğinde yürütülen tek bir kurtuluş savaşının cepheleri olduğunu gizlemeye, 2- Gerek Ukrayna ve gerekse Suriye cephesiyle bir alâka kurarken, bu alâkayı mutlaka Rusya Federasyonu’nu olumsuzlayacak çarpıtmalara başvurmaya, 3- Ve AKP’nin, dünya ölçeğindeki bu savaşa, Atlantikya’nın BOP taşeronu olarak dahil olup, Irak, Libya, Suriye cephelerinde 20 yıldır hizmet ettiğini örtmeye çalışıyorlar.

Mesela, iki-üç gün evvel, adı Faruk, mesleği “gazeteci” olarak gösterilen bir propagandist, kitlesel dolandırıcı İhlâs Holding’e ait, Türkiye Gazetesi adlı bir propaganda bülteninde yazarmış herhalde, “Rusya’yla ABD’nin birbiriyle hiç savaşmadığı”ndan bahisle, “İsrail, her istediğinde Suriye’yi, Şam’ı, Halep’i bombalıyor. Buraları, Fırat’ın batısı kimin kontrolünde? Rusların kontrolünde. Peki Rusya, niye İsrail’e engel olmuyor?” diyor ve ekliyor, “Ama Türkiye, aynı yerleri bombalamaya kalksa, engel olur!”… Rusya Federasyonu’nun ABD’yle savaşan bir ülke olmasını, onu ve NATO’sunu Ukrayna sahasında eze eze yenip, halkların gönlüne dünya lideri ülke olarak yerleşmesini gölgelemek niyetiyle yapılan bu çarpıtmayı stüdyodakiler, biri, Babüroğlu soyadlı emekli bir askerdi, “Ha, evet, tabiî… Bunlar birbiriyle hiç savaşmazlar” diye tasdik ediyorlar.

Bu çarpıtma, anında şu karşılık verilerek yerle bir edilmeliydi; “Madem bu kadar sıkı Filistinci, sıkı anti- Siyonist’sin, o Siyonizm’e karşıtlığı nedeniyle hedef olan Şam yönetiminin bulunduğu Fırat’ın batısını bombalamak için yanıp tutuşacağına, niçin o Siyonizm’in arkasındaki ABD’nin ve taşeronlarının yuvalandığı Fırat’ın doğusunun bombalanması çağrısında bulunmuyor, bunu yapmayan Erdoğan rejiminin İsrail karşıtlığının laftan ibaret bir şarlatanlık olduğunu ilân etmiyorsun?.. Ve BOP taşeronu bu şarlatan ekip, 2003’de Irak’ta erketelik yapmasa, 2011’de, Libya ve Suriye’ye saldırmasaydı, acaba bugün Fırat’ın batısı, Fırat’ın doğusu diye bir durum olur muydu?”

Hangi tv kanalını açsak, daha açar açmaz, bu ve benzeri çarpıtmalarla karşılaşıyoruz. Uzun boylu izlense, kim bilir ne örnekler var. Elinizdeki imkânlarla bunlara anında hak ettikleri karşılığı verin.

Başka bir p.ştluk, hem de çok ince bir semantik p.ştluk var. Filistin Cephesi bağlamında etkisizliğinden bahsedilen güçleri, devletleri söz konusu ederken, umumî olarak “Müslüman” veya “İslâm” ismini kullanmıyorlar. Hatta Nasuhî denilen başka bir “hak yiyici”, bunlara “İslâm Ülkesi” denilmemesi için stüdyodakileri uyarıyor. “Müslüman” veya “İslâm” ismini kullansalar, Türkiye de, daha doğrusu AKP de olumsuzlanmış olacak. Bunlar, kendilerini ve kendi yapılanmalarını da “Müslüman” ve “İslâm” olarak adlandırdıkları için, “Ya şu Müslüman ülkeleri, şu İslâm ülkeleri de pek acizler!” diyemezler. Derlerse, insanların aklına, “Sen ne güne duruyorsun? İslâm dünyasının lideri, İslâm ülkesiyim diyen sen değil misin? Ümmetin Filistin kolunun yardımına koşsana!” Bu yüzden etkisizlik ithamında bulunacakları zaman, hafiften bir “pis Arap… Arkadan vuran Arap…” algısından yararlanma kurnazlığına başvuruyorlar.

Tıpkı Rusya’ya dokundururken, “zaten biz bunlarla 250 yıl savaştık!” falan, o malûm ‘pis moskof’ algısına çakıntı yapmaları gibi.

Ama yarın her hangi bir kamu kurumunu, o etkisiz Arap devletlerinden birine çerez parasına vermek söz konusu olursa, Arap devleti değil, İslâm ülkesi olarak anılacak tabiî. Bilindiği gibi, Suriye yönetimine karşı kullanılan unsurları adlandırırken de, genellikle Arap olmalarını değil, Müslüman olmalarını vurguluyorlar.

Sahte “Filistinciler”in bu iki yüzlülüğü ve iblis dili muhakkak ki süreci dikkatle takip eden samimi unsurların gözünden kaçmıyor. Ama, en önemli husus, suçüstü yakalandıkları her an hak ettikleri karşılık verilerek ifşa edilmesi.

Dikkatle takip, anında karşılık ve tüm cepheleriyle ifşa…

İki yüzlü bu Münafık BOP’çularla ilişkiniz bu seviyede olsun.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d