AKP’NİN NATO KÖLELİĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

AKP’NİN NATO KÖLELİĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Bundan birkaç gün önce, Irak’ta Milli Cephe’nin taarruzuyla Musul’un fethinin ardından Haçlı terör örgütü NATO, Türkiye’nin çağrısı ile olağanüstü gündemle toplandı. Haçlı teröristleri acil toplantıya çağıran AKP, Hıristiyan-Yahudi barbar Batı medeniyeti ve onun terör estiren eşkıya örgütü NATO’ya olan bağlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

Ortadoğu’da despot rejimlerden değil, mazlum halklardan yana politika yürüttüklerini iddia eden AKP-RTE’nin, NATO’yu toplantıya davet etmesi değil, Irak Milli Cephesi’nin gerçekleştirdiği taarruzun yanında olduklarını, destek olacaklarını, Ramazan’ın ilk Cuma namazını da Irak halkıyla birlikte Bağdat’ta kılacağımızı açıklaması beklenirdi.

Oysa bir yandan Haçlı NATO’dan medet beklerlerken diğer yandan da despot Irak rejimi ile ilişkilerini sürdüreceklerini ilan ettiler. Bununla da kalmadılar, Kürtlerin kendi kaderlerini tayin hakkı olduğunu söyleyerek, Irak’ın bölünmesine çanak tuttuklarını itiraf etmiş oldular.

Irak’ın bölünmesi ve bu günlere gelmesindeki temel faktör zaten emperyalizmle birlikte Irak’a saldıran AKP-RTE değil miydi? Hatırlanacağı üzere, 2003 senesinde Meclis’e getirdikleri tezkere hakkında, RTE, “Tezkereye hayır demek, bana hayır!” demektir diyerek, Haçlı-Yahudi emperyalizmayla birlikte hareket etmenin kendisi için hayati bir konu olduğunu ortaya koymamış mıydı?

Kuzey Atlantik Yahudi-Haçlı Terör Örgütü NATO’nun başındaki isim Rasmussen Türkiye’de ve AKP yetkilileriyle görüşmeler yapıyor. AKP, Türk milleti adına terör örgütü elebaşına bir takım sözler veriyor.

AKP’nin verdiği ihanet tavizlerine gelmeden önce Rasmussen kim, ona değinelim…

Hatırlanacağı üzere bundan sekiz sene kadar önce Danimarka’da Allah Resulü’ne hakaretler içeren karikatürler yayınlanmıştı. Bu esnada Rasmussen Danimarka Başbakanıydı Allah Resulü’ne yapılan bu hakaretlerle ilgili olarak özür dilemeye dahi tenezzül etmemişti. Bu süreçte, Başbakanlığı biten ve NATO’ya başkan olması gündeme gelen Rasmussen için AKP önce karşı tavır alıyor gözükse de her zaman olduğu üzere bu güya karşı koyuşun ardından Rasmussen’i kabul ettiler. Rasmussen, tescilli, kuduz bir İslâm ve Peygamber düşmanıdır.

İşte, şahsen de kuduz bir İslâm düşmanı olan, emperyalizmanın maşasını elinde tutan bu lanetli mahlûk, şimdi Anadolu topraklarını bir kez daha kirletiyor. AKP ihanetini bir kez daha tescilleyen görüşmeler yapılıyor. Ortak basın açıklamalarıyla, AKP’nin Haçlılarla olan işbirliği bir kez daha sağlama bağlanıyor. İşte Rasmussen’le Davidson’un yaptıkları toplantı akabinde basına yaptıkları açıklamalar şöyle:

NATO’nun çevresinde olan olaylar daha dikkatlice ele alınacak. NATO her zamankinden daha etkin olacak.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, önümüzdeki aylarda beş yılın ardından NATO Genel Sekreterliği’ndeki görevini dolduracak olan Rasmussen’e, Türkiye’yi ilgilendiren konularda işbirliği anlayışından dolayı teşekkür ederek, çok zorlu dönemlerde birlikte çalıştıklarının altını çizdi. NATO’nun çok ciddi sınavlardan geçtiğini dikkat çeken Davutoğlu, önümüzdeki dönemlerde NATO’nun çevre bölgelerindeki meydan okumaların daha etkili olacağını kaydederek, “Gerek Ukrayna’daki gelişmeler, gerek Balkanlar’da NATO üyeliği konusunda atılması gereken adımlar, gerekse NATO’nun çevre havzasını oluşturan ve birçok açılardan NATO ülkelerine komşu olan Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da Arap Baharı sonrasında yaşanan gelişmeler, NATO’nun her zamankinden daha etkin bir şekilde yeni bir stratejik konsept etrafında politika yürütmesini gerekli kılıyor.” ifadelerini kullandı.

(NATO’nun derdi Müslüman Anadolu ahalisini değil Davidson’u gerecek elbette.)

DAVUTOĞLU: NATO İLE İŞBİRLİĞİMİZİN ARTARAK DEVAM ETMESİ BİR ZARURETTİR

“Ben kendisine özellikle Musul’da alıkonan diplomatlarımız ve oradaki vatandaşlarımız konusunda gösterdiği dayanışma için teşekkür ediyorum. Suriye’den gelen tehdit dolayısı ile patriotların ülkemize konuşlanması konusunda çabaları dolayısı ile de teşekkür ediyoruz.”

“Bu çerçevede bundan sonra da NATO’da içindeki istişarelerimizin, işbirliğimizin artarak devam etmesi bir zarurettir.” değerlendirmesinde bulundu. NATO’nun yeni stratejik bir vizyonla hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, “Biz, NATO’nun bütün bu meydan okumaları karşısında çok etkin bir stratejik vizyonla ve sadece bir askeri güç olarak değil, bu gücü destekleyen demokratik değerler itibari ile de transatlantik dayanışmasını önümüzdeki dönemde istikrar gücü bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz.”

Ahmet Davutoğlu, “Irak’tan çekilme sonrası yaşanan bugünkü gelişmeler de göz önüne alındığında siyasi istikrarın ve yapılanmanın askeri güvenlik kadar önemli olduğunu bize göstermiştir. O bakımdan Türkiye kendi güvenliğini de ilgilendiren bu çevre havzalarda NATO içindeki istişarelerin yoğunlaşması ve birlikte tutum alınması yönünde iradeye sahiptir” ifadelerini kullandı.

“Şu anda çok ciddi sınamalarla karşı karşıyayız. Bu anlamda NATO içindeki işbirliğimizin artarak devam etmesi gerekiyor. Önümüzdeki kritik aylarda, kritik dönemde bu anlamda adımlar atılması gerektiğini düşünüyoruz. Galler’de toplanacak NATO zirvesi de bu anlamda çok önemli, bunları da değerlendirdik. Biz transatlantik dayanışmasının demokratik değerlerin savunulması açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

“NATO bu yıl Afganistan’dan çekilecek. Irak’ta NATO gücü yoktu ancak orada da siyasi istikrarın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Tekrar ziyaretleri dolayısıyla kendisine teşekkür ediyorum.”

Rasmussen ise şöyle konuştu: Sayın Bakan Ahmet Davutoğlu’nda teşekkür ediyorum. Türkiye NATO’nun ana unsurlarından biridir. Eylül ayında Galler’de ele alacağımız NATO toplantısında ele alacağımız konuları konuşturduk.

RASMUSSEN: TÜRKİYE’NİN NATO’YA VERDİĞİ GÜÇLÜ DESTEĞE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Türkiye’nin, NATO’ya bağlılığını çok güçlü şekilde sergilemeye devam etmekte olduğunu sözlerine ekleyen Rasmussen, “Rusya-Ukrayna krizinde, Kosova’da, Afrika açıklarındaki korsanlıkla mücadele konusunda Türkiye’nin katılımı söz konusu. Türkiye, Afganistan için daha iyi bir gelecek şekillendirilmesi misyonuna da katılıyor. Afganistan için yeni misyon çerçevesinde Türkiye, Afgan güvenlik güçlerinin eğitilmesinde liderlik rolünü oynamaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı. Afganistan’ın ilerleme kaydettiğine dikkat çeken Rasmussen, geçtiğimiz hafta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin buna bir örnek olduğunu söyledi. Rasmussen, Türkiye’nin NATO’ya verdiği güçlü destekten dolayı duyduğu şükranı da dile getirdi.

Rasmussen, “Türkiye NATO’ya bağlılığını çok güçlü şekilde sergilemeye devam etmekte. Rusya-Ukrayna krizinde, Kosova’da, Afrika açıklarındaki korsanlıkla mücadele konusunda Türkiye’nin önemli rolü söz konusu. Türkiye Afganistan için daha iyi bir gelecek şekillendirilmesi misyonuna da katılıyor. Afganistan için yeni misyon çerçevesinde Türkiye Afgan güvenlik güçlerinin yetiştirilmesinde liderlik rolünü oynamaya devam edecek. Afganistan da ilerleme kaydediyor. Geçtiğimiz hafta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri de bunun bir örneği. Afgan halkı demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu, Afgan güvenlik güçleri de bunun gerçekleşeceği ortamı sağlamaya yeterli olduklarını gösterdiler” diye konuştu. Ve, Haçlı canilerin başındaki azılı düşman Rasmussen sözlerini şöyle bitirdi:

Sayın Davutoğlu size ve Türkiye’ye teşekkür etmek istiyorum.

 A. Baki AYTEMİZ

ADIMLAR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: