İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Platformumuzun, Çağlayan Hürriyet mahallesindeki merkezinde, bir önceki haftanın konusu olan İdeolocya ve İhtilal isimli eser çerçevesinde, Adımlar ve Üç Işık isimli eserler ele alındı.

Bu haftaki toplantıya, Fransa’da yaşamakta olan E. Doğan Şeyhoğlu gönüldaşımız da iştirak etti.

Kumandan Mirzabeyoğlu’nun eserleri çerçevesinde yapılan istişare toplantısında, güncel meseleler ve mücadele tarihi de ele alındı.

E. Doğan Şeyhoğlu gönüldaşımız 1990’lı yılları değerlendirirken, o yıllardaki sözde radikal İslamcı hareketlerin, fikir ve ideolocya eksikliğinden dolayı, bir süre sonra savrulduklarına ve mensuplarının çoğunun bu gün liberal, muhafazakar gibi ön eklerle anılan temelsiz hareketlere kaydıklarına dikkat çekti.

Hanım gönüldaşlarımız da, aynı eserler ışığında görüşlerini ifade ettiler ve mücadelenin ileriki dönemlerinde olması gerekenlere dair çeşitli konuşmalar yaptılar.

Diğer gönüldaşlarımız genel olarak, iktidar mücadelesinin nasılına ve niçinine dair meseleler üzerine tartıştılar.

Toplantının bir bölümünde, AKP Hükümeti’nin dünü, bu günü ve yarını hakkında değerlendirmeler yapılırken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonrası AKP’nin yaşadığı ve yaşayabileceği iniş ve çıkışlar, parti içerisindeki kırılma ve çatışma emareleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

İktidar karşısında yürütülecek politikalara, müşahhas örnekler olarak PKK ve Gülen Cemaati’nin duruşları örnek alınarak, muhtelif ve muhtemel siyasi manevralar ve senaryolar tartışıldı.

Bu çerçevede, 17 Aralık kırılmasıyla başlayıp, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte kendini gösteren ve süreç içerisinde yaşanacak olan muhtemel bir iktidar boşluğu karşısında alınacak tavır ve yürütülecek politik değerlendirmeler hakkında, fikir alış verişleri ve tartışmalar yapıldı.

Genel yayın yönetmenimiz Sayın Ali Osman Zor’un, meseleler hakkındaki toparlayıcı konuşmasının ardından program, çay ve yemek ikramı ile sona erdi.

 

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: