AFGANİSTAN’DA HEDEF NATO, ÖLEN TÜRK ASKERİ

AFGANİSTAN’DA HEDEF NATO, ÖLEN TÜRK ASKERİ

Hadise ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Afganistan Türk Görev Kuvvet Komutanlığından, NATO’nun Afganistan’daki Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail ARAMAZ’a tahsisli Koruma Timinin aracına, 26 Şubat 2015 günü Türkiye saati ile 05:45 sularında, başkent Kabil’de bomba yüklü bir araçla saldırıda bulunulmuştur.”

Neticesinde bir asker ölü, biri de yaralı.

Afganistan’ın kurtuluşu için savaşan Afgan millî güçleri, Afganistan’ı işgâl eden terörist Amerika ve NATO’ya karşı eylem düzenliyorlar ama ölen coni değil de Türk oluyor…

Dünya tersine dönmüş diye buna derler işte.

Ülke yönetimini demokrasi kumpası ile ele geçirmiş,  hükümet ve TSK içine sızmış Terör Örgütü NATO mensubu Turuncu Kuvvetlerin, Amerika ile işbirlikteliği neticesi,  işgâlci Amerika-NATO’nun Afganistan işgaline hizmet etmek zorunda bırakılan bir askerimiz ölürken, biri de yaralanıyor.

Davutoğlu, Bahçeli’nin, Süleyman Şah hadisesi akabinde Genelkurmay Başkanı’nı hedef alması üzerine, “emrimdeki bürokrata kimse lâf edemez!” diyor ya, o halde NATO ile işbirliği ihanetinin bütün mesuliyeti kime aittir?  Ölen Mehmetçiğin kanının sorumlusu siyasi iktidar değilse kimdir? Amerika’nın menfaatleri adına kardeş Afganistan’la bizleri karşı karşıya getiren, alnımıza silinmez bir işbirlikçilik damgasının vurulmasına yol açan, kardeşi kardeşe düşman eden devletin içine sızmış Nato’cu zihniyettir..

İşin diğer yanı, ihanet eden, “Ben emir kuluydum!” diyemez. Terörist NATO adına Mehmetçiğin kanını sebil etme gibi ihanetin daniskası ortada dururken, amirinden memuruna, bu ihanette payı olan her kim varsa, bu hesabı vermekten kurtulamayacak. En başta da iktidar… Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı için sarfettiği söz üzerine, biz yapılana bakarız, neticeye bakarız. Kişinin iyi adam olarak bilinmesi neticeyi değiştirmez. Hain haindir, ihanet de ihanet.

“Vatan, millet, din” derdi olan, NATO’culuk yapmaz, işgalci Haçlı ordusunun erketeliğini yapmaz. Mehmetçiğin kanını emperyalist Haçlı teröristlere, vatan düşmanı işgalcilere peşkeş çekmez. Afganistan da bizim vatanımız, Irak da, Suriye de, Libya da…  Kendi vatanına karşı, vatan düşmanı emperyalist teröristlerle işbirlikteliği yapılırsa, neticesi Irak, Suriye, Libya ve Afganistan’taki tabloda gözükendir.

Afganistan hadisesi yıllardır geliyorum demesine rağmen, iktidar bir türlü Amerika ve NATO işbirlikteliğinden vazgeçmediği için en nihayetinde faturası ölümlerle çıkmaya başladı. Yıllardır işgalci düşmana karşı savaşan Afgan milli kuvvetleri, bir oldu bittiyle oraya götürürlen Türk askerine zarar vermemek için ellerinden geleni yapsalar da, bir gün böylesi vahim bir hadisenin gerçekleşmesi kaçınılmazdı. Vatanını işgalci düşmana karşı müdafaa eden kişi nasıl suçlanabilir? Asıl sorulması gereken, Kurtuluş Savaşımız sırasında, Batılı işgalcilere karşı bizlere yardım eden Afganlılara, biz bu vefa borcumuzu, Batılı işgalciler onların vatanlarını işgale kalktıklarında, Batılı işgalcilerden yana olarak mı ödeyecektik?

Ahmet Ölçülü – ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: