YENİ ŞAFAK HABERİ ÜZERİNE

YENİ ŞAFAK HABERİ ÜZERİNE

YENİ ŞAFAK GAZETESİ HABERİ ÜZERİNE

Camiamıza ve kamuoyuna duyurudur:

Yeni Şafak gazetesi, 29.03.2015 tarihi itibariyle http://www.yenisafak.com.tr/gundem/kilit-adam-kayip-2110668 web adresinde, Adımlar Dergisi ve Sayın Ali Osman Zor hakkında bir haber yayınlamıştır. Haberin içeriğinde, birbiriyle hiç alakası olmayan bir çok yalanın amatörce birbirine bağlanarak, Sayın Ali Osman Zor ve Adımlar Dergisi‘nin zan altında bırakılmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Yeni Şafak gazetesinde kasıtlı olarak kurgulandığı hemen belli olan habere göre:

1- Adımlar Dergisi bürosunu M. Seyfullah Kılıç kiraladı.

2- M. Seyfullah Kılıç, İstanbul’daki Çeçen cinayetleriyle alakalı bir isim.

3- M. Seyfullah Kılıç halen Suriye’de Esad yanlısı olarak çalışıyor.

4- Adımlar Dergisi IŞİD yanlısı.

5- Salih Mirzabeyoğlu ile Ali Osman Zor yollarını(!) ayırdı.

Malum haberi yukarıdaki gibi listelediğimizde, görüldüğü gibi birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan, hatta neredeyse tümü gerçek dışı olan yalanların amatörce kurgulanıp, birbirine eklenerek yayınlandığı ve bu sayede akıllarda soru işaretleri bırakılmak istendiği anlaşılmaktadır.

İzah edecek olursak:

1- Adımlar Dergisi bürosunu adı geçen şahıs kiralamamıştır. Adımlar Dergisi ilgili vergi dairesinde kaydı olan, kiraları banka üzerinden ödenen, resmi kira kontratı beyan edilmiş olan legal bir platformdur. Mustafa Seyfullah Kılıç, kurulduğu günden bu yana Adımlar Dergisi’ne yalnızca birkaç kez misafir olarak gelmiş ve bu misafirliklerinden birinde de Suriye’deki savaş hakkında, misafir gazeteci sıfatıyla kısa bir güncel konuşma yapmıştır. Bunun dışında dergimizle ne politik ne de başka anlamda herhangi bağı yoktur. Ve neredeyse 1 yıldır da dergimize gelmemiştir. Bu husus daha önce de Adımlar Dergisi’nin sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde yayınlanmıştır. Mustafa Seyfullah Kılıç’ın da aynı manada açıklamaları olmuştur.

2- Mustafa Seyfullah Kılıç’ın, İstanbul’daki Çeçen cinayetlerinde adının geçmesiyle Adımlar Dergisi’nin alakası yoktur. Bu polisiye bir hadisedir ve Mustafa Seyfullah Kılıç’ın şahsını bağlar. Hadisenin, Yeni Şafak gazetesi tarafından kasıtlı olarak habere karıştırıldığı zaten hemen belli olmaktadır.

3- Mustafa Seyfullah Kılıç’ın, Suriye’de Esad hükümeti adına faaliyet gösterdiğini veya göstermediğini Adımlar Dergisi bilmemektedir. Böyle bir merakı da yoktur. Yalan kurgunun bu kısmının da Adımlar Dergisi ile uzaktan yakından alakası yoktur ve yine aynı şekilde bu yalan malum kurguya dahil edilmiş, doğruluğu veya yanlışlığıyla sadece M. Seyfullah Kılıç’ın şahsını bağlayan bir durumdur.

4- Adımlar Dergisi, IŞİD veya bir örgütün taraftarı değildir. Adımlar Dergisi, Batılı ve Batıcı işgal karşıtı, kendine has politik bir çizgisi olan legal bir yayın organıdır. Küresel işgal sonucu hayatını kaybeden milyonlarca Müslüman hakkında tek bir kayda değer  yayını bile olmayan Yeni Şafak gazetesi kadrosunun, Adımlar Dergisi’nin izlediği politik çizgiyi idrak edememesini anlayabiliyoruz. Ancak, küresel meseleler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri ve daha kaliteli yayınlar yapabilmeleri için Adımlar Dergisi’ni daha fazla okumalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, Yeni Şafak gazetesinin, mevcut siyasi “pozisyonu” itibariyle, taraftarlığın ne olduğunu bizden çok daha iyi bildiğine de eminiz.

5- Sayın Salih Mirzabeyoğlu, İBDA dünya görüşünün mimarı, İBDA kitaplığının yazarı ve İBDA’nın bizzat kendisidir. Bu anlamda, Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman Zor da dahil olmak üzere hiç kimseyle ortak veya şerik değildir. Olmayan ortaklığın veya şerikliğin ayrılması da zaten mümkün değildir. Yeni Şafak isimli gazete, Adımlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Osman Zor hakkında kurguladığı yalan haber üzerinden ve haber içerisinde kullandığı kasıtlı ve asılsız cümleler üzerinden Sayın Salih Mirzabeyoğlu’na açıkça iftira atmakta ve bunu kasten yapmaktadır.

Kısaca özetleyerek bitirmek gerekirse;

Yeni Şafak isimli sözde muhafazakar gazete, kendi ürettiği bir çok yalanı birbirine bağlayarak yaptığı bu haber ile kamuoyunu ve Müslüman Anadolu halkını yanıltma gayreti içindedir.

Adı geçen gazetenin, daha önce de Mahmud Efendi hakkında yalanlarla kurgulanmış haberler yayınladığını ve hatta Mahmud Efendi‘nin bu gazeteye “Albayrak’ın adamları” diyerek kızdığını da hatırlatır, yalan haber yaymakla meşhur bu gazetenin, dergimiz hakkındaki yayınlarına itibar edilmemesini rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

ADIMLAR DERGİSİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: