9 MAYIS… ÜNSAL ZOR VESİLESİYLE… YASİN – RAHMAN – RÛM SURESİ

9 MAYIS… ÜNSAL ZOR VESİLESİYLE… YASİN – RAHMAN – RÛM SURESİ

Dergimize düzenlenen bombalı saldırıda şehid olan gönüldaşımız Ünsal ZOR için, İstanbul-Kağıtânede bulunan evinde okunan hatim ve duâlar vesile kılınarak Kur’an-ı Kerim tilâveti gerçekleştirildi.

Cemaatle kılınan öğle namazının ardından Hafız gönüldaşımız Mehmet Zengin Kur’ân tilâvetine başladı. Zengin’in, Yasin ve Rahman Sureleri’nin ardından Rûm Suresiyle tamamladığı Kur’an tilâvetinin ardından, gönüldaşımız Halis Turan da kısa sureleri okudu.

Kur’an tilavetinin ardından okunan hatim ve zikirler Av. Güven Yılmaz tarafından yaptırılan duâ ile İki Şehid; Ünsal Zor ve Nuray Zor ile birlikte, akrabalarının ruhaniyetlerine hediye edildi… Aynı zamanda Kumandanımızın doğum gününe de tevafuk eden gün vesilesiyle, duâ sırasında İslâm İhtilâl ve İnkılâbının gerçekleşmesi ve bunun için Kumandanımıza fetihlere vesile olması niyazında bulunuldu.

Okunan Kur’ân-ı Kerim ve yapılan duâların ardından Av. Güven Yılmaz, Kumandan Mirzabeyoğlu henüz birkaç saat önce gerçekleştirdiği görüşme etrafında bilgi verdi. Kumandan’a karşı 15 yıldan fazla bir süredir devam eden TELEGRAM Saldırısı etrafında konuşan Güven Yılmaz, Kumandan’ın TELEGRAMCILAR tarafından özellikle bağlıları üzerinden de taciz edildiğini vurguladı…

Av. Güven Yılmaz’ın ardından konuşmaya başlayan ADIMLAR Plâtformu Genel Başkanı Ali Osman Zor, Kumandan’ın doğum gününe denk gelen 9 Mayıs’ın, 2014 yılında gerçekleşen ve başta Şehidimiz Ünsal Zor ve ağabeyi Ali Osman Zor olmak üzere birçok gönüldaşımıza dava açılmasına sebeb olan tarihi Bolu Çıkartmasındaki kavgamıza da vesilesi olduğunu hatırlattı. ADIMLAR’ın “direnişin de doğum günü” olan 9 Mayıs tarihinin ruhuna mutabık adımlar atma kararlılığı etrafında değerlendirmelerde bulunan Ali Osman Zor’un bu kısa konuşmasının ardından, iştirak eden gönüldaşlarımıza şehidimizin evinde ikrâmlarda bulunuldu.

Gün boyunca gelenlerin eksik olmadığı programa başta Adapazarı’ndan Sayın Yahya Ekşi ve arkadaşları olmak üzere, yoğun bir katılım gerçekleşti.

Programın ardından, ikindi namazından sonra Hüseyin Turan gönüldaşımızın “saldırıyı kimler yaptı?” biçimindeki sorusunu, “tek sorumlunun siyasi iktidar olduğu” yönünde cevaplayarak sohbete başlayan Başkanımız Sayın Ali Osman Zor, Salih Mirzabeyoğlu’nun  29 kasım 2014 tarihinde haliç kongre merkezinde verdiği tarihi konferansı merkeze alarak  gece geç saatlere kadar bir çok hususta değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu sohbetin görüntülü kaydını ilerleyen günlerde sitemizden paylaşacağız.

ADIMLAR DERGİSİ

adımlar dergisi 2

adımlar dergisi 3

adımlar dergisi 6

adımlar dergisi 4

adımlar dergisi 5

IMG_20150509_132817

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: