“VERMEDİ MÂBUD, NEYLESİN MAHMUD!”

“VERMEDİ MÂBUD, NEYLESİN MAHMUD!”

Neticeyi bırakıp, sahte verileri dikizleyen ve devleti elinde bulunduran şahısların, Ülke’yi sadece kendi egolarını tatmin etmek niyetiyle yönetmeye çalışanlar olarak, hiçbir ciddi fikre ve uyarıya kulak asmayan kibir budalaları olduklarını biliyoruz.

Hoş, 40’da da bu böyleydi…

60’da, 70’de, 80’de, 90’da, 2000’de ve halâ da aynı..

Bunda, kendi penceresinden baktığı zaman, içine sindiremediği için, bazı zaman dilimlerini kabullenmek istemeyenler hariç, herkes hemfikirdir!

Ama bunlarla uğraşıp enerji kaybetmeye değmez, çünkü asıl meselemiz, Ülke olarak bağımsız olmadığımız ve bunda samimi sağ, sol ve İslâmcı kesimlerin mutabık olduğudur.

Belki, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemâl döneminde seyreden Batı, ölümünün hemen ardından kolları sıvayıp bütün iç ve dış politikalarımıza bizzat müdahale ve dikte etmeye başladığı da, artık aydın tabakadan “onbaşı kültürlü” tavanı işgal eden tabakaya kadar bilinen mevzular!

Hâl böyleyken ve aşikârlığı kılavuz gerektirmez şekilde burnumuzun ucundayken, neler yapmalı, nasıl bir çare aramalı vatansever birlikler?

Burda ki “vatansever” terimi, haybeye ve “ben daha iyi vatanseverim” laçkalığı değil!

Yâni, Memleketin derdini dert edinenler ve bunda ciddi olanlar…

Şu ân, topraklarımızda bulunan “yabancı güç” ve “yabancı bürokrasi”nin ülke içi ve komşu ülkelerde dilediği gibi at koşturmalarına, buna müsaade edenlerde dahil, bir “Dur!” ve “Terket!” diyebilecek ortak bir duruş gösterilemiyorsa, Bağımsızlığa Doğru gidilecek yolda şimdiden bir engelin ve bir tıkanıklığın olduğunu ilk önce bilmek lâzım!

Düşmanın yumruğu veya hileleri “kocaman” görünüyor olabilir..

Fakat, ortak ve olması gerektiği gibi, “önce vatan ve bağımsızlık, sonra öz vatandakilerle -hesaplaşma-” şuuruyla hareket edip, koca bir yumruk olunmalı!

El ile, Söz ile ve Yürek ile..

İşte, bu kadar basit aslında.

Evet, komplekslerimizi ve kabuklarımızı kırdığımız vakit, teorisi meydanda olan ufacık bir pratiğe bakar bu iş.

Sonra, Din, Vatan ve Millet düşmanları istediklerini elde ettiklerinde, bütün olarak sevdalısı olduğumuz vatanımızın parça parça lokmaları olup; “Vermedi Mâbud, neylesin Mahmud” tesellisini oynamayalım!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: