SARP KURAY: BİZE EĞİLMEK BÜKÜLMEK YAKIŞMAZ! DİK GİRDİK, DİK ÇIKIYORUZ!

SARP KURAY: BİZE EĞİLMEK BÜKÜLMEK YAKIŞMAZ! DİK GİRDİK, DİK ÇIKIYORUZ!

68 Kuşağı ve Dev-Genç kurmaylarından, Türkiye’deki Sol’un yaşayan efsane isimlerinden Sarp KURAY, düzmece ifâdelerle hakkında verilen hükmün infazının tamamlanmasının ardından, esir tutulduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden tahliye oldu.

Eşi Nur Sürer başta olmak üzere, avukatları ve dava arkadaşları tarafından kapıda karşılanan Kuray, kendisini karşılayanlarla kucaklaştıktan sonra kısa bir açıklama yaptı.

 

DİK GİRDİK, DİK ÇIKIYORUZ!

2009 yılında Ankara Sincan F Tipi Cezaevi’ne girerken yanında bulunan arkadaşlarına verdiği sözü hatırlatan Kuray, açıklamasında şunları söyledi:

Bundan 8 sene evvel Ankara’da sevgili arkadaşlarım beni uğurlarken onlara bir söz vermiştim (burada onlardan insanları görüyorum). Dedim ki, “ömrüm olursa bu cezaevinden Devrimci çıkacağım!” dedim. Size layık çıktığımı bilmenizi isterim.

Ben 68 Başkaldırısı’nın bir ayağıyla Deniz Harb Okulu ayağında, bir ayağıyla Dev-Genç ayağında yetişmiş bir insanım. Bize eğilmek bükülmek yakışmaz! Bizi hiçbir kuvvet; ne zorbalık ne batakçı gericilik eğdiremez. Dik girdik, dik çıkıyoruz!

Hepinize çok teşekkür ederim.

63 yaşında bir delikanlı olarak girdiği F Tipi cezaevinden 71 yaşında, delikanlılığından bir şey kaybetmemiş bir heyecanla çıktığı gözlenen Sarp Kuray, yaptığı teşekkür konuşması sonrasında kendisini karşılayanlarla birlikte cezaevi önünden ayrılarak İstanbul’a doğru yola çıktı.

ADIMLAR Haber

 

/wp-content/uploads/2016/11/Sarp-Kuray-tahliye-edildi-gözyaşlarına-boğuldu.mp4

cyv-d9bweaemkkmcyvqiiyxuaargqxcywa8-vxcaazrqi

 

sarp_kuray_tahliye_oldu_28_11_2016_2timthumb-2 timthumb timthumb  timthumb-2

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: