GİZLENEN GERÇEK: KIRGIZİSTAN’DA DÜŞEN UÇAĞIN ENKAZINDAN SOYGUN DÜZENİ ÇIKTI

GİZLENEN GERÇEK: KIRGIZİSTAN’DA DÜŞEN UÇAĞIN ENKAZINDAN SOYGUN DÜZENİ ÇIKTI

Hatırlanacağı gibi 16 Ocak 2017 tarihinde Hong Kong’dan havalanan Türk kargo şirketine ait bir uçak, Kırgızistan‘da inişe geçtiği sırada yerleşim alanına düşmüş ve 39 kişi hayatını kaybetmişti.

ACT Havayolları’na ait Boeing 747-400F Jumbo Jet tipi kargo uçağının yakıt ikmâli için Kırgızistan’ın Manas Havaalanı’na iniş yaptığı sırada gerçekleşen kazanın nedeni ile ilgili çeşitli açıklamalar yapılırken, uçak enkazında etrafa saçılan KAÇAK KARGO yükünden bahsedilmemesi dikkat çekiyor.

HongKong’dan Türkiye’ye gitmekte olan uçağın yakıt ikmâli için uğrayacağı Kırgızistan’daki soygun düzeninin güdücüleri tarafından kaçak olarak sipariş edilen 86 TON yüklü elektronik eşya hakkında Kırgızistan’ın Ata-Meken Partisi Genel Başkanı Ömurbek Tekebayev de bir açıklama yapmış ve konuyla ilgili Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’i suçlamıştı.

Kırgızistan’da Atambayev ve etrafındaki menfaat çeteleri tarafından sipariş edilen bu kargo hakkında resmi hiçbir açıklama yapılmış değil. Üstelik, Tekebayev’in yaptığı açıklamaları Kırgızistan’daki kaynaklarımız da doğrulamakta:

Elektronik eşyaların kullanma kılavuzlarının tamamı Kırgızca!

Gizlenen gerçek: Türk kargo uçağı yakıt ikmâli için değil, “yakıt ikmâli” bahanesiyle söz konusu Kaçak kargoyu sahiplerine teslim etmek için Bişkek’e iniş sırasında düşmüştür. Dolayısıyla uçağın düşüşüyle ölen Kırgız vatandaşlarının ve uçağın Türk mürettebatın ölümünden Atambayev yönetimindeki Kırgızistan hükümeti ve etrafında öbeklenen menfaat çetesi sorumludur.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: