ARAKAN’DA KATLİAM VAR; AKP KENDİNİ SAVUNAN MÜSLÜMANLARI KINADI

ARAKAN’DA KATLİAM VAR; AKP KENDİNİ SAVUNAN MÜSLÜMANLARI KINADI

ARAKAN’DA KATLİAM VAR;

AKP KENDİNİ SAVUNAN MÜSLÜMANLARI KINADI

 

Arakan (Myanmar)da Müslümanlara yönelik müthiş bir kıyım, bir katliam yaşanıyor.

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar’ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman’ın katledildiğini söyledi.

Bu kıyım ve katliamı engelleyemeyen, bırakın engellemeyi bu kıyım ve katliamlar karşısında sesini bile çıkartmayan AKP iktidarı, Beştepe ve şürekâsı, bu kıyıma karşı nefslerini müdafaa etmek için güç kullanan mücahidlerin gerçekleştirdikleri bir eylem olursa hemen bunu kınıyorlar.

 Dışişleri Bakanlığından yapılan kınama açıklaması aynen şöyle:

“No: 268, 26 Ağustos 2017, Myanmar’da 25 Ağustos Tarihinde Meydana Gelen Saldırılar Hk.

Myanmar’da, Rakhayn Eyaletinin kuzeyinde 25 Ağustos 2017 günü güvenlik güçlerine yönelik saldırılar sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olaylardan endişe duyuyoruz. Saldırıları kınıyor ve Rakhayn Eyaletindeki sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini vurguluyoruz. Saldırıların Rakhayn Eyaletindeki sorunların çözümüne yönelik kapsamlı çözüm tavsiyeleri içeren Rakhayn Danışma Komisyonunun raporunun açıklandığı sırada meydana gelmiş olmasından ayrıca üzüntü duyuyoruz. Bölgedeki sorunların sözkonusu raporda yer verilen tavsiyelerin biran evvel hayata geçirilmesi suretiyle çözüme kavuşturulması samimi arzumuzdur.

Saldırılara karşı alınacak önlemlerde sivil halka zarar verilmemesini ve geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan insani krize benzer bir duruma yol açılmamasını temenni ediyoruz.”

Neymiş?

Düşmanın hazırladığı raporda ne yazarsa ona göre davranmalıymış…

Yani, direnmemeliymiş, itaat etmeliymiş, katliamlara ses çıkarmamalıymış, düşmanın insafına, merhametine sığınılmalıymış…

Bunlar yapılırsa, boyun eğilir ve itaat edilirse, düşman merhamet gösterebilir ve kan akması engellenebilirmiş…

Adımlar HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: