MÜSLÜMANLARI RESMEN KINADILAR, KATİLLERİNİ ŞAHSEN

MÜSLÜMANLARI RESMEN KINADILAR, KATİLLERİNİ ŞAHSEN

MÜSLÜMANLARI RESMEN KINADILAR,

KATİLLERİNİ ŞAHSEN

Adımlar HABER

Sabahleyin yaptığımız haberde, Myanmar’daki katliam karşısında kendini korumak için gayet meşru bir hak olarak silâha sarılan Arakan Müslümanlarını AKP iktidarının kınadığına dair TC Dışişleri Bakanlığı açıklamasını sizlerle paylaşmıştık.

Akşam saatlerinde ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Myanmar’daki olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yakınlarına başsağlığı ve sabır; yaralılara acil şifalar diliyoruz. Myanmar’da ki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı…

Bozdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Myanmar’da, Rakhayn Eyaletinin kuzeyinde 25 Ağustos 2017 günü başlayan olaylar sonucunda çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

Myanmar’daki olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yakınlarına başsağlığı ve sabır; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Myanmar’da ki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz. Artan şiddet, ölümler ve yaralılardan dolayı büyük üzüntü/endişe duyuyoruz.

Rakhayn Eyaletindeki sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini defalarca vurguladık, bir kez daha şiddetin çözüm olmadığını vurguluyoruz.

Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve uluslarası toplum, soykırımı andıran bu katliamlara sessiz kalmamalıdır.

Eğer insanlık ölmediyse, insanlığın yaşadığını göstermenin şimdi tam zamanı. BM ve BMGK, bu katliamı yapanları derhal durdurmalıdır.

BM ve BMGK; artık sadece ölü ve yaralı sayımı yapmadığını, Myanmar’daki soykırımı andıran katliamı engelleyerek göstermelidir.

Aksi takdirde BM ve BMGK, vazifesini yapmamış olur ve Myanmar’daki ölümlerin ve yaralıların mesuliyetinden kurtulamazlar.

Türkiye, dünyanın her yerinde olduğu gibi Myanmar’da da hakkı söylemeye/savunmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edecektir.”

Türkiye’nin hakkı nasıl söylediği ve katliama direnen Müslümanlara, “diremeyi bırakın” diye nasıl çağrılar yaptığı haberimizin linki:

ARAKAN’DA KATLİAM VAR; AKP KENDİNİ SAVUNAN MÜSLÜMANLARI KINADI

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: