HAÇLI DUASINA MAZHAR OLMAK VE HAÇLILARA DUA ETMEK

HAÇLI DUASINA MAZHAR OLMAK VE HAÇLILARA DUA ETMEK

Papaz kılıklı ajan terörist Andrew Craig Brunson’un serbest bırakılması…

Bu topraklarda papaz kılıklı ajan vakası yeni değildir. Nice ajanlar papaz kılığı ile aramızdan nicelerini devşirmişlerdir. Bilinen en meşhur örneklerinden biri de Rahip Frew’dir. Frew’in kim olduğunu anlatmayacağım, isteyen internetten araştırabilir, mebzul miktarda malûmat mevcut.

Brunson’a gelince…

O kendini aslında İBDA ve Kumandan’la mücadeleye adamış biri.

Türkiye’de bir İslâm ihtilâl ve inkılâbı olmaması için 30 yıldan bu yana faaliyet gösteriyor.

Ne oluyor?

Bu ajan tam ele geçmişken, enselenmişken, irtibatları, faaliyetleri manşetlerle ilân edilmişken, Trump emrediyor, bizimkilerde önce bir iki mırın-kırın, sonra ajan serbest.

Sahi, Türkiye’de yargı bağımsız ve ajan papaz da Trump emretti diye değil de bağımsız yargı öyle münasip gördü diye serbest bırakıldı.

Papazın ailesi, evlatlarını Erdoğan’ın serbest bıraktırdığını söylese yani bağımsız yargının kararı olduğu iddiasının tersini düşünüyor olsa da onların söylediklerini ciddiye alacak değiliz.

Bir de dua etmişler.

Kendileriyle bir röportaj yapılmış Amerika’nın Sesi’nin internet sitesinde yayınlandı:

VOA Türkçe: “Cumhurbaşkanı Erdoğan için bir mesajınız var mı?”

Ron Brunson: “Türkiye için çok zor bir dönem olduğunun farkındayız. Almak zorunda olduğu zor kararlar oldu. Bir ülkenin lideri olmak, zorluklarla baş etmek kolay değil. Son yıllarda ekonomide de sıkıntılar yaşandı. Üzerlerindeki baskı arttı. Onun için dua ediyoruz. Tanrı ona aldığı kararlarda bilgelik versin diye. İncil’i okurken şunu düşünüyorum. Aslında o da Tanrı’nın elinde bir enstrüman, bir araç. Bir amaç için burada. Biz de onu o şekilde algılıyoruz. Kendisi şu anda çok farkında olmasa da, Tanrı onu oraya bir amaç için koydu. Tanrı’nın ona ülkeyle ilgili, ülkenin bizim onunla ilk tanıştığımız halindeki gibi yeniden istikrarlı ve güçlü bir ülke olması için ne yapılması gerektiği konusunda ona söylediği şeylerle ilgili hassas olması için dua ediyoruz.”

Dualar karşılığını bulmuş mu?

Ajan serbest bırakıldığına göre bulmuş.

Eh, Erdoğan da zamanında Afganistan’ı işgâl eden, Müslümanları katleden, tecavüz eden conilerin sağ salim evlerine dönmeleri için dua etmemiş miydi?

Dualar karşılıklı.

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: