NATO’DAN, “İTTİFAK RUHU”NA UYGUN DAVRANMASINI BEKLERSEN NE OLUR?

NATO’DAN, “İTTİFAK RUHU”NA UYGUN DAVRANMASINI BEKLERSEN NE OLUR?

Erdoğan, geçtiğimiz Pazar günü yapılan NATO toplantısında, Haçlı Terör örgütü mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada, “Biz NATO’daki dostlarımızdan sadece ittifak ruhuna uygun davranmalarını, ittifakın kurucu değerlerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.

Yerli ve millî olduğunu iddia eden Erdoğan, 6 Mayıs’ta Çankaya Köşkü’nde yapılan toplantıda NATO’daki dostlarından “ittifak ruhuna uygun” hareket etmesini istedi.

Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO Konseyi ve NATO Akdeniz Diyaloğu Ortakları Toplantısında konuşan Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

‘İTTİFAK RUHU’

“Biz NATO’daki dostlarımızdan sadece ittifak ruhuna uygun davranmalarını, ittifakın kurucu değerlerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Namlusunu ülkemize çeviren, vatandaşlarımızın canına ve malına kasteden terör örgütlerinin müttefiklerimizce donatılmasının, TIR’lar dolusu silah ve mühimmata boğulmasının, örgüt elebaşılarının kimi ülkelerde en üst düzeyde kırmızı halılarla ağırlanmasının hiçbir haklı gerekçesi yoktur.”

 ‘FETÖ FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR’

“FETÖ, yurt dışında ülkemize yönelik yıkıcı faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Maalesef kimi müttefiklerimiz de bu terör örgütünün elebaşılarına, darbe girişimine bizzat katılmış örgüt mensuplarına adaletten kaçabilecekleri imkânlar sunuyor.”

‘S-400 EGEMENLİK HAKKI’

“Türkiye’nin egemenlik haklarına giren S-400’ler gibi bazı güncel meseleler üzerinden böyle bir tartışmanın alevlendirilmeye çalışılmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. NATO ittifakı çerçevesinde milli güvenliğimizi tahkim gayesiyle attığımız adımları yine kendi mecrasında değerlendirmek gerekir.”

STOLTENBERG’LE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan, Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le de özel görüşme gerçekleştirdi. Çankaya Köşkü’ndeki basına kapalı kabul yaklaşık 1 saat sürdü. Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM NATO PA Türk Delegasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun da yer aldı.

Soruyoruz:

Müslümanları düşman olarak gören ve bu ruhla hayatta kalmaya çalışan Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO’dan ittifakın ruhuna uygun davranmasını beklemek ne demektir ve NATO bu ruha uygun davranırsa, bu ruha uygun davranış Müslümanların lehine mi aleyhine mi olur?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: